Tylko remis na St.Mary’s Stadium

Manchester United tylko zremisował 1-1 na wyjeździe z Southampton. Bramki zdobywali Fred samobójcze trafienie i Greenwood dla Czerwonych Diabłów.

W 7 minucie United powinno prowadzić 1-0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bruno, Maguire wraz z Pogbą przeszkodzili sobie pod bramką Świętych, ale Anglik odbił piłkę, która trafiła w poprzeczkę, dobitkę Greenwooda wybił jeszcze z linii jeden z obrońców Southampton.

Co się nie udało United, zrobiło Southampton. W 30 minucie strzelał Adams, piłka jeszcze odbiła się od Freda i wpadła do bramki De Gei.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Nie było też bardzo klarownych sytuacji.

Tuż po przerwie United ruszyło do odrabiania strat w niezmienionym składzie. W 55 minucie dobra akcja Pogby i Bruno, odegranie Portugalczyka trącił jeszcze Francuz wykładając piłkę Greenwoodowi. Napastnik United nie miał problemu z wyrównaniem stanu meczu. Mamy 1-1!

W 58 minucie Jadon Sancho zmienił słabego dziś Anthony’ego Martiala.

W 74 minucie Southampton miało znakomitą okazję. Armstrong znalazł się w sytuacji jeden na jeden z De Geą, ale na szczęście bramkarz United obronił strzał napastnika Świętych.

Minutę później Armstrong miał ponownie świetną okazję. Adams zgrywa mu pilkę głową, a ten wystraszył się wybijającego nogą piłkę Lindelofa.

W końcówce meczu tempo nieco siadło i nie mieliśmy już klarownych sytuacji bramkowych. Czerwone Diabły po remisie z Southampton ma 4 punkty po dwóch meczach sezonu 21/22.

SOUTHAMPTON – MANCHESTER UNITED 1-1 (1-0)
Bramki: Fred sam. 30′ – Greenwood 55′

Southampton: McCarthy, Livramento, Stephens, Salisu, Perraud (Walker-Peters 79′), Romeu, Ward-Prowse, Walcott (Bednarek 46′), Djenepo (Diallo 70′), Adams, Armstrong

Man Utd: De gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Fred (McTominay 76′), Matic (Lingard 85′), Pogba, Fernandes, Greenwood, Martial (Sancho 59′)