Wypowiedzi

Konferencja Solskjaera przed Derbami Anglii

Ole Gunnar Solskjaer na konferencji przed hitowym meczem z Liverpoolem podzielił się z dziennikarzami informacjami kadrowymi i swoimi przemyśleniami na temat poszczególnych piłkarzy.

United poważnie osłabiony przed Derbami Anglii?

Mamy 2-3 zawodników pod znakiem zapytania. Nie będę teraz niczego deklarował, dam wszystkim czas. Wierzę, że będę miał do dyspozycji cały zdrowy skład. Niestety, jednym z tych znaków zapytania jest Bruno.

Czy ostatnie 3:2 z Atalantą natchnęło drużynę?

Odrobienie strat i wygrana z Atalantą dała nam pozytywnego kopniaka. Wciąż czujemy ciarki po ostatnim gwizdku, śpiewy fanów nadal szumią mi w głowie. Niesamowita noc na Old Trafford, definicja Ligi Mistrzów. Piękny powrót okupiliśmy kilkoma sińcami i mikro-urazami, ale tak to już jest kiedy walczy się o wynik.

O elektryzującej rywalizacji Salaha i Ronaldo:

Dobrze wiecie, że dla mnie Cristiano jest wyjątkowy, że zawsze będę go wspierał. To fenomenalny snajper. Rywalizacja zapowiada się fenomenalnie, bo trzeba przyznać, że Salah w ostatnich tygodniach jest w kapitalnej formie. To jakie bramki zdobywa, co jest w stanie zrobić, jak niemal samemu wygrywa mecze. Dobrze wiemy, że będzie nam stwarzał problemy, że trzeba będzie zagrać perfekcyjny mecz w defensywie, żeby go zatrzymać.

O ofensywnym tercecie LFC:

Muszę przyznać, że imponuje mi pierwsza linia Liverpoolu i to już od kilku lat. Mówiliśmy już o Salahu, Mane, Firmino, jest też Jota. Trzeba być skoncentrowanym przez 95 minut, bo inaczej nie zachowasz czystego konta.

Ewentualny brak Freda w niedzielę dużym osłabieniem?

Fred to bardzo dobry piłkarz, podstawowy zawodnik kadry Brazylii, to mówi samo za siebie. On daje jakość, jego osobowość, motywacja i podejście do pracy inspiruje cały zespół. Nie mogę potwierdzić, czy będzie gotowy do gry w niedzielę, ale jestem pewny, że zrobi wszystko by zagrać. Gra aktywnie, agresywnie, ale czysto. Zawsze chce piłkę, szuka gry, nie boi się, nie chowa. Uczynił wielki postęp w ostatnich 2 latach.

David De Gea w formie to najlepszy bramkarz na świecie?

De Gea najlepszym bramkarzem na świecie? Myślę, że na pewno w ścisłej czołówce. W niedzielę zmierzy się z innym bramkarzem, któremu często nadaje się to miano – Alissonem. David ma wszystko w głowie – ostatnio odzyskał radość z piłki, radość z bronienia. Od razu widać różnicę w meczach i na treningach. Praca z nim to czysta przyjemność.

4 1 vote
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jawnuta
Jawnuta
22 października 2021 22:49

Brakuje mi pytania: Ile jeszcze milionów i czasu potrzebujesz by Twoja obrona przestała tracić głupie bramki? To po prostu zakłamywanie rzeczywistości, która prędzej czy później nadejdzie. Gramy beznadziejnie, od kwietnia zachowaliśmy DWA czyste konta, wydaliśmy kolejną fortunę na nowych piłkarzy, mamy kadrowo najlepszy skład od 2009 roku a gramy totalne gówno i żaden come back z Atalantą tego nie zmieni. Potrzebujemy nowego trenera, bez dyskusji. Nic już nie broni Norwega. osobiście cieszę się na każdy mecz United. Raka trzeba się pozbyć z organizmu, aczkolwiek on jest tylko przerzutem zarządu przy odrobinie szczęścia uda się zatrudnić kogoś, kto ogarnia. Wszystko będzie… Czytaj więcej »

X