Piłkarski pogrzeb Solskjaera. United 0-5 Liverpool

Piłkarze i wszyscy ze sztabu szkoleniowego United skompromitowali dziś siebie i klub. Porażka u siebie 0:5 z Liverpoolem musi przynieść poważne konsekwencje.

4′ Bruno! To mogło już być 1-0! Kapitalnie rozegrana akcja United, Ronaldo wyklepał z Rashfordem, Fred znalazł podaniem Bruno, który uciekł obronie gości i wyszedł

5′ GOL! 0-1 dla Liverpoolu. Naby Keita. Bardzo łatwo rozegrana akcja przez gości, Salah wykorzystuje fatalne ustawienie Maguire’a, spokojnie przyjmuje i podaje do Keity, który za to wykorzystał fatalne ustawienie Lindelofa i spokojnie wykończył 100% sytuację.

6′ Firmino mógł podwyższyć prowadzenie, po kolejnym błędzie formacji defensywnej United, Salah wyprowadził Brazylijczyka na czystą pozycję w polu karnym, ale ten strzelił prosto w De Geę.

9′ Rashford! Piękny strzał z dystansu, to mogło zaskoczyć Alissona! Piłka kozłowała i o milimetry minęła słupek! Dzieje się na Old Trafford.

14′ GOL! 0-2 dla Liverpoolu. Diogo Jota podwyższa prowadzenie. Fatalne, parodystyczne wręcz zachowanie Maguire’a i Shawa, którzy wpadają na siebie przed polem karnym, przez co piłka przechodzi do Arnolda, który spokojnie wystawia ją do pustaka dla Joty.

18′ Nieco chaotyczna, ale zakończona strzałem, akcja United. Konkretnie strzałem Ronaldo, który próbował z pierwszej piłki wykończyć podanie Fernandesa. Ponad bramką.

22′ Shaw z dystansu, mocno i groźnie, ale wciąż obok bramki. United potrafi zagrozić w ofensywie, ale w defensywie jest dramat.

29′ Akcja prowadzona po obwodzie, Wan-Bissaka do Greenwooda, który schodzi na lewą nogę i uderza w długi róg, Alisson broni.

30′ Henderson z dystansu, po lekkim rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

33′ Fatalna strata Rashforda, który zagraniem do tyłu…uruchomił Salaha, który wyszedł sam na sam, ale na całe szczęście strzelił prosto w De Geę.

36′ Fernandes do Rashforda, ten jednak zbytnio się pośpieszył i strzelił za słabo, prosto w Alissona.

39′ GOL! 0-3, Salah zamyka ten mecz. Tutaj naprawdę może skończyć się pogromem. Liverpool rozegrał totalnie przypadkową i nie do końca kontrolowaną akcję, a i tak defensywa United nie była w stanie sobie z tym poradzić. Salah z najbliższej odległości trafia do siatki.

45′ Fernandes do Ronaldo, ale Portugalczyk dostał piłkę za blisko Alissona, który mądrze skrócił kąt i nie dał miejsca Cristiano.

45+2′ Zadyma boiskowa z udziałem Ronaldo, który zaczął kopać w leżącego zawodnika Liverpoolu, który położył się na piłce. Dopiero powtórki pokazały, że Portugalczyk kopnął w piłkę, a nie w samego zawodnika.

45+5′ GOL! 0-4. Salah. Tutaj nawet nie ma czego opisywać. Salah strzela swoją drugą bramkę, uderzając w krótki róg bramki.

50′ GOL! 0-5. Hat-trick Salaha. Horror trwa. Jedna prostopadła piłka za plecy Maguire’a, który nawet nie udaje, że próbuje powstrzymać Egipcjanina. Ten w sytuacji sam na sam się nie myli.

52′ Cristiano Ronaldo strzela bramkę, ale sędzia dopatruje się minimalnego spalonego. Wysunięty bark Portugalczyka zdecydował o takiej decyzji.

56′ Strzał z rzutu wolnego Salaha, prosto w mur United.

60′ Paul Pogba wylatuje z czerwoną kartką. Atak Francuza na Keicie faktycznie był ostry, ale celem Francuza była piłka. Anthony Taylor jednak postanawia usunąć Pogbę.

71′ Arnold przez nikogo nie niepokojony oddał mocny strzał sprzed pola karnego, kapitalna interwencja De Gei.

83′ Poprzeczka. McTominay po stałym fragmencie zgrał do Cavaniego na 5 metr, a ten sytuacyjnie uderzył w poprzeczkę.

90′ Ronaldo źle przyjmuje i marnuje sytuację na gola honorowego.

MANCHESTER UNITED 0:5 LIVERPOOL

Bramki: 5′ Keita 14′ Jota 39′ Salah, 45+5′ Salah, 50′ Salah

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw, McTominay, Fred, Fernandes, Rashford (64′ Dalot), Ronaldo, Greenwood (46′ Pogba – 60′ Czerwona Kartka)

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Konate, Robertson, Henderson, Milner (26′ Jones), Keita (64′ Oxlade-Chamberlain), Jota, Firmino (77′ Mane), Salah