Liga Mistrzów

Viva Ronaldo! Portugalczyk zapewnia punkt z Atalantą!

Manchester United zremisował 2-2 z Atalantą na wyjeździe w meczu 4 kolejki Ligi Mistrzów, po dublecie niezawodnego Cristiano Ronaldo.

1′ Już po kilku sekundach, Ronaldo minął przeciwnika i uderzył z dystansu, mocno, ale do bramki było ponad 30 metrów, bramkarz spokojnie łapie.

5′ Słupek! Świetny odbiór Shawa, który przeczytał podanie obrońcy i ruszył na bramkę gospodarzy, zagrał do Rashforda, który próbował minąć rywala i oddać strzał, został zablokowany, ale odbitą piłkę zebrał Pogba. Zamarkował uderzenie, zagrał do McTominaya, po którego strzale był rykoszet od obrońcy i piłka trafiła w słupek!

11′ Atalanta prowadzi akcję po obwodzie, Ilicić podaje prostopadle do Pasalicia, ten schodzi na lewą nogę, ale świetnie blokuje go Varane.

12′ GOL! 1-0 dla Atalanty. Josip Ilicić. Odbita piłka od McTominay’a, przechodzi do Zapaty, który wpadł w pole karne i podał przed pole karne, do Ilicicia, który uderzył w sam środek bramki, ale piłka przeszła pod pachą De Gei i wpadła do bramki.

17′ Fernandes na długi słupek, tam czekał Shaw, który miał okazję uderzyć z woleja, ale skiksował i piłka po jego strzale spadła na górną siatkę.

20′ Ładna akcja United, Pogba wycofał do Bruno i wszedł w pole karne, Portugalczyk inteligentnie odegrał do Francuza, który zagrał mocno w pole karne, idealnie na głowę Ronaldo, jednak CR7 uderzył nad poprzeczką.

21′ Błąd defensywy United, jedna długa piłka na napastnika Zapatę, który opanował piłkę i wpadł w pole karne, celował w okienko przy bliskim słupku, ale piłka przeleciała nad bramką.

32′ Fatalna strata Pogby przed polem karnym, Zapata praktycznie sam przed De Geą na 6 metrze, ale na szczęście odbita do niego piłka długo spadała na ziemię i Bailly zdążył ofiarnie rzucić mu się pod nogi i uratować przed niemal pewną stratą bramki.

35′ Złe podanie do Rahsforda, który też nie ruszył do piłki i gospodarze wyszli z groźną kontrą, zakończoną ostatecznie źle przez Zapatę, którego opóźniony strzał zablokował Bailly.

38′ Dramatyczne wieści dla defensywy United, Varane schodzi z urazem, a przecież niedawno wyleczył poprzedni uraz. Zmieni go Greenwood, a cała drużyna przejdzie na ustawienie z czwórką obrońców.

45+1′ GOOL! 1-1! Ależ akcja United! Prostopadłe podanie Greenwooda do Bruno, który kapitalnie wystawia piłkę piętką do Ronaldo, który pewnie wykorzystuje tę sytuację!

48′ Bruno! 100% sytuacja Portugalczyka, Ronaldo zabrał piłkę przed bramką rywala, zagrał w pole karne do Fernandesa, ten ładnie się obrócił, ale strzelił prosto w obrońcę! A do bramki było już naprawdę blisko!

51′ Żółtą kartkę ogląda Scott McTominay, za niezamierzone, ale celne uderzenie ręką w szyję przeciwnika

58′ GOL! 2-1 dla Atalanty, Duvan Zapata. Jedna prostopadła piłka za plecy obrońców United, Zapata w sytuacji sam na sam, Maguire próbował naprawić swój błąd w ustawieniu, ale nie zdążył i Kolumbijczyk pokonał De Geę.

70′ Potężna bomba Maticia, zablokowana jednak przez obrońcę.

76′ Centra Shawa, przedłużona przez Cavaniego, przechodzi do Wan-Bissaki, który uderza z całej siły, prosto w obrońcę.

79′ Błąd Cavaniego w rozegraniu, na czystą sytuację wyszedł Muriel, który zagrał wzdłuż bramki, do Zapaty, ale w ostatniej chwili przeciął to Bailly.

86′ Bomba Zapaty z dystansu, De Gea odbija na rzut rożny.

90+1′ GOOOOOOOOL! 2-2! CRISTIANO RONALDO!  Znów ratuje United! Kapitalny wolej Portugalczyka sprzed pola karnego, w nieoczywistej sytuacji, idealnie trafiona piłka, która po ziemi wpadła w długi róg Musso!

90+2′ Donny Van de Beek! Ależ miał Holender sytuację!

ATALANTA BERGAMO 2:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 12′ Ilicić 58′ Zapata, 45+1′ Ronaldo 90+1′ Ronaldo

Atalanta: Musso, De Roon, Demiral, Freuler, Koopmeiners, Zappacosta, Maehle, Palomino, Ilicić (70′ Muriel), Pasalic (46′ Dijmistri), Zapata

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Bailly, Varane (38′ Greenwood), Shaw, McTominay (87′ Sancho), Pogba (69′ Matić), Fernandes (87′ Van de Beek), Ronaldo, Rashford (69′ Cavani)