Liga Mistrzów

United wypunktowało Villarreal. Mamy awans!

Manchester United pokonał 2-0 Villarreal w meczu 5 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramki zdobyli Cristiano Ronaldo i Jadon Sancho.

Czerwone Diabły przez godzinę gry były bardzo bezbarwne, ale zmiany przeprowadzone w 65 minucie przez Michaela Carricka całkowicie odmieniły obraz gry. Ale po kolei…

W pierwszej połowie oba zespoły nie potrafiły stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Villarreal rozgrywał piłkę, United za nią biegało. Czerwone Diabły zrobiło jedną dobrą akcję, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Tellesa, głową strzelał Ronaldo, lecz nie sprawiło to problemów bramkarzowi.

W 59 minucie mogło być 1-0 dla Villarreal, kiedy to świetną interwencją po strzale Triguerosa popisał się David De Gea, ratując United przed stratą gola.

W 65 minucie Van de Beek i Martial opuścili boisko, Bruno i Rashford weszli do gry.

W 70 minucie powinno być 1-0 dla United! Doskonała sytuacja Sancho po rozegraniu z Bruno, stanął on oko w oko z Rullim, ale ten obronił jstrzał Anglika.

GOL w 78 minucie! Złe wyprowadzenie piłki Rulliego, Fred zmusza Danjumę do błędu, z czego korzysta Cristiano Ronaldo lobując wysuniętego z bramki bramkarza Villarreal!

W 84 minucie mogło być 2-0. Zbyt lekkie odegranie Torresa do Rulliego i Cristiano uderza tuż obok bramki.

W 85 minucie solowa akcja Rashforda i Rulli z problemami wybija  po jego strzale na rzut rożny.

W końcówce United przycisnęło. W 86 minucie strzał Bruno zza pola karnego odbity na kolejny rzut rożny.

GOL! W 92 minucie Sancho po podanie Bruno Fernandesa huknął w okienko bramki gospodarzy!

VILLARREAL – Manchester United 0-2 (0-0)

Bramki: Ronaldo 78’, Sancho 92′

VILLARREAL: Rulli, Albiol, Torres, Parejo, Capoue, Foyth, Estupinan, Trigueros, Danjuma, Pino, Gomez

MAN UTD: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles, Van de Beek (Fernandes 65’), McTominay, Fred, Sancho (Mata 90+3), Ronaldo, (Matic 90+3), Martial (Rashford 65’)