FA Cup

Pokaz strzeleckiej niemocy. United odpada po rzutach karnych z Middlesbrough

Manchester United odpadł z FA Cup w 1/16 finału po serii rzutów karnych. Czerwone Diabły nie dały rady zespołowi z Championship – Middlesbrough.

2′ Poprzeczka! Fatalny błąd w komunikacji między bramkarzem, a obrońca gości na linii 16 metra, piłka odbija się do Sancho, który próbował ładnie, technicznie przelobbować golkipera, piłka jednak trafia w poprzeczkę! Ekwilibrystyczna dobitka Bruno Fernandesa okazała się nieudana.

6′ Przewrotka Ronaldo! Portugalczyk ładnie i czysto trafił w piłkę, ale za lekko i mimo efektownej próby, bramkarz spokojnie to łapie.

12′ Strzał Ronaldo lobem z 16 metrów, ale nieudany, piłka spada do rąk bramkarza.

20′ Cristiano Ronaldo nie trafia z rzutu karnego. Rzut karny wywalczony przez Pogbę, którego rywal niefortunnie powalił w polu karnym. Do jedenastki podchodzi Ronaldo, jednak nie trafia nawet w bramkę, piłka przelatuje obok słupka!

23′ Dalot zagrywa idealne podanie za plecy obrońców, Bruno wychodzi w tempo, jednak decyduje się na strzał z woleja, który przelatuje wysoko nad bramką. Na razie festiwal strzeleckiej nieudolności.

26′ GOOOL! 1-0 dla United! Jadon Sancho! Napór United przyniósł efekt, futbolówka w końcu zatrzepotała w siatce Boro! Bruno świetnie znalazł Sancho w polu karnym, ten zszedł na lewą nogę i uderzył w długi róg, bramkarz gości mógł zachować się lepiej, piłka była w jego zasięgu, ale najważniejsze jest to, że mamy wreszcie bramkę!

27′ Bruno zgrywa do Ronaldo na 5 metr, ale za lekko i bramkarz zdążył ofiarnie rzucić się pod nogi Cristiano i złapać futbolówkę.

31′ Rashford trafia do siatki, ale już w momencie oddawania strzału wiedział, że był na ewidentnym spalonym. Powtórki tylko to potwierdzają.

33′ Kontra United, Rashford do Bruno, ten do Ronaldo, obrońca utrudniał mu zadanie jak tylko mógł, Cristiano ostatecznie strzela z lewej nogi, prosto w wychodzącego bramkarza.

54′ Shaw prostopadle do Sancho, ten wygrywa pojedynek biegowy, znajduje kapitalnym podaniem Rashforda, ten jednak na 8 metrze, nienaciskany, nie trafia czysto w piłkę, która ostatecznie przelatuje nad bramką!

55′ Ronaldo! Potężny strzał Portugalczyka po dograniu Rashforda z prawej strony, ląduje na bocznej siatce.

57′ Mogło być 1:1, składna akcja Boro zakończa strzałem z pierwszej piłki Crocksa, Henderson intuicyjnie broni!

65′ GOL! 1-1, goście wyrównują. Wydawało się, że zawodnik gości pomógł sobie ręką, ale sędziowie główni, jak i Ci z wozu VAR nie zauważyli niczego nieprzepisowego. Crooks zamykał całą akcję i wślizgiem trafił do pustej bramki.

72′ Rashford na czystej sytuacji, strzela prosto w bramkarza. 19 strzał United w tym meczu.

72′ Słupek! Bramkarz traci piłkę pod presją Ronaldo, Bruno w sytuacji z na wpół pustą bramką trafia…w słupek. Niebywała nieskuteczność United.

77′ Kolejny niecelny strzał Bruno, piłka po uderzeniu z 25 metrów leci obok bramki.

89′ Fred centruje z bocznej strefy, Elanga dochodzi do strzału głową, ale myli się potwornie.

90+2′ Druga szansa Elangi, druga głową, Fred znów świetnie znalazł go podaniem, Szwed wyszedł do główki, ale strzelił prosto w rękawice bramkarza.

DOGRYWKA

90+7′ Watemore dochodzi do czystej sytuacji, strzela jednak mocno i obok bramki.

100′ Ronaldo dobiega do bezpańskiej piłki w polu karnym, strzela jednak w boczną siatkę z ostrego kąta.

105+1′ Fred strzela z prawej nogi, bardzo nieudanie i daleko od bramki.

106′ Dalot centruje, Bruno niepilnowany strzela głową, jednak dobrze interweniuje Lumley.

116′ Nieprawdopodobne…stały fragment dla Boro zakończył się strzałem Conolly’iego z 5 metrów, Henderson de facto trafiony piłką, to powinien być gol dla gości.

120+2′ Bruno mocno centruje w pole karne, Jones próbował skontrować to zagranie głową, ale nie dał rady, piłka ponad bramką.

RZUTY KARNE

0-1 dla Middlesbrough, McNair otwiera serię karnych.

1-1 Juan Mata pewnie pokonuje Lumleya.

1-2 dla Middlesbrough, Payero tuż pod rękawicami Hendersona.

2-2! Harry Maguire pewnie i precyzyjnie.

2-3 dla Boro, Howson zmylił bramkarza United.

3-3 Fred wytrzymał presję, idealny strzał!

3-4 dla gości, Tavernier huknął w okienko.

4-4 Ronaldo tym razem uderza bezbłędnie!

4-5 Bamba pokonuje Hendersona.

5-5 Bruno Fernandes w swoim stylu, przechytrzył bramkarza samym rozbiegiem!

5-6 Watmore również się nie myli.

6-6 McTominay pod pachą Lumleya! Ufff…

6-7 Fry, United rozpaczliwie potrzebuje dobrej interwencji Hendersona…

7-7 Dalot! On również bezbłędnie!

7-8 Peltier w górą siatkę.

7-8, Elanga posyła piłkę w trybuny. Koniec meczu, Middlesbrough pokonuje Manchester United.

MANCHESTER UNITED 1:2 MIDDLESBROUGH – PO RZUTACH KARNYCH

Bramki: 26′ Sancho, 65′ Crooks

Man Utd: Henderson, Dalot, Maguire, Varane (91′ Jones), Shaw, Pogba (84′ Fred), McTominay, Fernandes, Rashford (84′ Elanga), Ronaldo, Sancho (99′ Mata)

Boro: Lumley, Dijksteel, Taylor, Fry, Tavernier, Sporar, Howson, McNair, Crooks, Jones (118′ Bamba), Balogun (64′ Watemore)