Kolejne rozczarowanie. Tylko remis z czerwoną latarnią ligi…

Manchester United znów zawiódł, piłkarze Ralfa Rangnicka zaledwie zremisowali z ostatnim w tabeli Burnley 1:1. Bramkę dla Diabłów zdobył Paul Pogba.

8′ Dalot ofiarnie wygarnia piłkę wślizgiem pod polem karnym Burnley, piłka dociera do Rashforda w polu karnym, który przyjęciem kierunkowym ucieka na prawą nogę i uderza z całej siły, Pope czujnie broni.

12′ Piłka w siatce Burnley, autorem gola Varane. Wydawało się, że stały fragment został idealnie rozegrany przez United, Fernandes centruje z rzutu wolnego, Varane wychodzi do strzału głową i pokonuje Pope’a, ale sędziowie dopatrzyli się w tej sytuacji spalonego Maguire’a, który będąc na ofsajdzie, przyblokował zawodnika, który mógł powstrzymać Varane przed zdobyciem gola. Nadal 0:0.

19′ GOL! Tym razem już prawidłowy! Paul Pogba trafia na 0:1! Piękna akcja United, rozprowadzona od prawego do lewego skrzydła, Rashford zagrał wchodzącemu na obieg Shawowi, ten dograł w pole karne, idealnie na nogę wolnego Pogby, ten huknął pod poprzeczkę!

22′ Piłka w siatce Burnley już po raz trzeci dzisiaj, ale tym razem sędziowie dopatrzyli się faulu Pogby w ofensywie. A szkoda, bo akcja była przednia, Shaw zacentrował idealnie do Rashforda, ten opanował piłkę i zagrał wzdłuż bramki, a Cavaniego ubiegł obrońca, który wpakował sobie piłkę do bramki.

32′ Bruno wystawia piłkę do strzału McTominay’owi, ale ten strzela w trybuny, bardzo nieudana próba Szkota.

33′ Cavani! 100% sytuacja Urugwajczyka, Sancho znów ładnie rozegrał z Shawem, który zagrał wzdłuż bramki, piłka podbita spadała na głowę Cavaniego, który musiał czekać aż spadnie, Pope rzucił się w ciemno i obronił główkę Ediego kolanem!

37′ Dalot znów wysoko odbiera piłkę na połowie rywala, ładnie wprowadza się w pole karne, zagrywa do Bruno, ten jednak oddaje bardzo lekki strzał, Pope łapie bez problemu.

40′ Mocny strzał Rashforda z ostrego kąta, bramkarz broni nogami.

42′ Kolejny strzał Rashforda zablokowany, odbita piłka trafia do Cavaniego, ten przyjmuje i strzela z pół woleja, obrońca ofiarnie blokuje.

48′ GOL! 1-1, pierwszy celny strzał Burnley daje im remis. Jay Rodriguez. Fatalne zachowanie Maguire’a i McTominaya, którzy obaj dali się minąć jednym zwodem Weghorsta, uwolniony Holender zagrał do Rodrigueza, który w sytuacji sam na sam na 5 metrze nie mógł się pomylić.

52′ De Gea ratuje kompletnie nieobecnych kolegów w drugiej połowie. Weghorst strzela potężnie z woleja po błędzie defensywy United, Hiszpan kapitalnie interweniuje!

55′ Strzał Bruno, przyblokowany, piłka wychodzi na rzut rożny.

67′ Bomba Robertsa leci w trybuny, United zdominowane w ostatnich minutach.

78′ Ależ to mogła być akcja United, Rashford minął 2 rywali, zagrał wzdłuż bramki, Varane chciał strzelać „krzyżakiem”, ale piłka wybita z linii bramkowej!

79′ Ronaldo głową, ponad bramką. Ben Mee przeszkadzał mu jak mógł.

90+2′ Strzał Bruno po wycofaniu Pogby, zablokowany.

90+3′ Lingard próbuje z 20 metrów, przyblokowany i piłka na rzut rożny.

90+4′ Centra Shawa z rzutu rożnego, Maguire dochodzi do strzału, piłka obok bramki.

BURNLEY 1:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 48′ Rodriguez, 19′ Pogba

Man Utd: De Gea, Dalot, Maguire, Varane, Shaw, Pogba, McTominay (80′ Lingard), Fernandes, Rashford, Cavani (68′ Ronaldo), Sancho

Burnley: Pope, Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters, McNeil, Brownhill, Westwood, Cornet (69′ Lennon), Weghorst, Rodriguez