Liga Mistrzów

Remis w pierwszym meczu z Atletico

Manchester United zremisował 1-1 z Atletico Madryt na Wanda Metropolitano w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramki zdobywali Joao Felix i Anthony Elanga.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy ruszyli na United i efektem tego był szybko zdobyty gol. Joao Felix w 7 minucie znakomicie wyprzedził obrońców Czerwonych Diabłów po bardzo dobrym dośrodkowaniu Renana Lodiego i pewnie pokonał De Geę.

W 45 minucie mogło być 2-0, jednak Vrsalijko trafił w poprzeczkę.

W drugiej części gra wyglądała zupełnie inaczej. Atletico się cofnęło, a United starało się przejąć kontrolę i wyrównać wynik meczu. Starania przyniosły skutek w 80 minucie, kiedy to Bruno Fernandes doskonale podał prostopadle do Elangi, a ten strzał z pierwszej piłki po ziemi pokonał Jana Oblaka.

W 87 minucie po rozegraniu piłki z rzutu rożnego, Griezmann trafił w poprzeczkę.

W ostatniej akcji strzałem zza pola karnego próbował jeszcze Lingard, lecz Oblak odbił jego uderzenie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Czerwone Diabły wywożą cenny remis z trudnego terenu. Wszystko w naszych rękach w rewanżu na Old Trafford.

ATLETICO – MANCHESTER UNITED 1-1 (1-0)
Bramki: Joao Felix 7′ – Anthony Elanga 80′