Liga Mistrzów

United rozczarowuje i żegna się z Ligą Mistrzów

Manchester United rozczarował po raz kolejny w tym sezonie i odpadł z Ligi Mistrzów już na etapie 1/8 finału. Zaporą nie do przejścia okazało się Atletico Madryt.

Czerwone Diabły od razu „usiadły” na rywalu i nie wypuszczały go z własnej połowy. W 13 minucie mieliśmy pierwszą 100% sytuację dla United – Dalot napędził akcję, podał do Ronaldo, ten do Bruno, który wpadł w pole karne, dograł do Elangi, a ten z 2 metrów trafił…w głowę Oblaka! Przypadkowa, ale skuteczna interwencja Słoweńca uratowała Atletico.

United napierał, ale w 34 minucie to goście zdobyli bramkę. Na szczęście sędziowie odgwizdali spalonego. Niedoszłym strzelcem Joao Felix, który wykończył ładną kontrę Atleti. Ostatecznie niedoszły asystent – Marcos Llorente, był na spalonym. Niestety, 7 minut później było już 0:1 dla gości. Zabójcza kontra napędzona przez środek pola, prostopadłe podanie do Felixa, który idealnie zacentrował na głowę Lodiego, który uderzył po krótkim rogu De Gei i ustalił wynik na 0:1. Bramka dla podopiecznych Simeone wybiła z uderzenia graczy United i do przerwy więcej goli już nie zobaczyliśmy.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już mocno defensywne Atletico, pierwszy groźny strzał United nadszedł w 59 minucie, kiedy to Sancho huknął z woleja po dograniu z prawej strony, piłka przeszła ponad bramką. Goście oddali piłkę United i kontynuowali swoje „Cholismo”. Groźnie było tylko po stałych fragmentach, po jednym z nich mógł trafić Varane, ale Oblak kapitalnie interweniował. W 83 minucie Dalot dostał odbitą piłkę, ale jego strzał minął bramkę. Wynik nie uległ zmianie, United nie był w stanie zagrozić broniącemu się rywalowi.

MANCHESTER UNITED 0:1 ATLETICO MADRYT

Bramki: 41′ Lodi

Man Utd: De Gea, Dalot, Maguire (84′ Mata), Varane, Telles, Fred (76′ Cavani), McTominay (67′ Matić), Fernandes (67′ Pogba), Sancho, Ronaldo, Elanga (67′ Rashford)

Atletico: Oblak, Llorente, Jimenez, Savić, Mandava, Lodi, Herrera, De Paul, Koke, Griezmann, Felix