Żenujący występ United. Porażka z Evertonem na Goodison Park

Manchester United kolejny raz się skompromitował i kolejny raz w tym sezonie przegrał. Tym razem zaporą nie do przejścia okazał się Everton, który pokonał podopiecznych Rangnicka 1:0.

Pierwszy celny i od razu groźny strzał obejrzeliśmy w 9 minucie, kiedy to Rashford uderzył odbitą do niego piłkę z około 16 metrów, ale Pickford świetnie interweniował. To właśnie Marcus stwarzał największe zagrożenie, bo kilka minut później to znowu on strzelał głową, ale ponownie kapitalnie interweniował Pickford. Mimo naporu United to pierwszy strzał gospodarzy skończył się golem. Godfrey uderzył z dystansu, piłka odbiła się rykoszetem od barku Maguire’a i wpadła do bramki bezradnego De Gei. United po tej bramce stracił rezon, gra przesunęła się do środka pola. W 37 minucie mieliśmy wymuszoną zmianę w ekipie Rangnicka, boisko z urazem opuścił Fred, zmienił go Paul Pogba.

Druga połowa rozpoczęła się od żółtej kartki dla Paula Pogby, za ostre wejście w Gordona. United napierał, grał piłka na 30 metrze Evertonu, ale nie stworzył żadnego poważnego zagrożenia, dopiero w 81 minucie mieliśmy pierwszy strzał, który mógł realnie skończyć w bramce Pickforda. Autorem Pogba, ale golkiper Evertonu wybronił tę próbę. W 93 minucie mogliśmy mieć bramkę, ale Ronaldo uderzył w Pickforda. To był ostatni akcent tego spotkania, które zakończyło się kompromitująca porażką United.

EVERTON 1:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 26′ Godfrey

Everton: Pickford, Coleman, Godfrey, Keane, Mykolenko, Allan, Delph, Iwobi, Gordon, Calvert-Lewin, Richarlison

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Telles, Matić (63′ Mata), Fred (37′ Pogba), Fernandes, Sancho, Ronaldo, Rashford (63′ Elanga)