Uratowani przez Ronaldo. United 3:2 Norwich

Manchester United po kapitalnym występie Cristiano Ronaldo, pokonał 3:2 Norwich City. Portugalczyk skompletował hat-tricka i poprowadził kolegów do zwycięstwa.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie z animuszem, jeszcze przed 5 minutą mieliśmy po jednej sytuacji z obu stron. Jednak już w 7 minucie mieliśmy 1-0 dla United, po fatalnym błędzie Gibsona. Obrońca po prostu stracił piłkę przy wprowadzaniu jej we własnym polu karnym, Elanga zabrał piłkę i wystawił ją do pustej bramki do Ronaldo, który musiał to strzelić. United zdecydowanie przeważał, gra toczyła się na połowie Norwich, ale kolejnej okazji doczekaliśmy się dopiero w 30 minucie, kiedy to Lingard trafił prosto w Krula po dobrym podaniu Dalota. Chwilę później było już 2-0, Telles dośrodkował z rzutu rożnego, a Ronaldo w swoim stylu wybił się i oddał idealny strzał głową, zaliczając dublet. Wydawało się, że United ma wszystko pod kontrolą, ale w 45 minucie goście zdobyli gola kontaktowego i do przerwy mieliśmy wynik 2-1.

Na drugą połowę wyszli tylko goście. Już w 53 minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Pukkiego, a chwilę później Rashica powinien strzelić 3 bramkę dla Norwich. „Kanarki” wyglądały o wiele lepiej jako drużyna, gracze United zaś stracili pewność i zaczęła rządzić nimi nerwowość. Wydawało się, że taki marazm będzie trwał dalej, ale w 76 minucie mieliśmy przebłysk geniuszu Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał złe ustawienie bramkarza i huknął z rzutu wolnego omijając mur, Krul odbił piłkę na słupek, a ta się od niego odbiła i wpadła do bramki. Cristiano tą bramką skompletował hat-tricka. Do samego końca było nerwowo, ale Czerwonym Diabłom udało się dowieźć tę wygraną.

MANCHESTER UNITED 3:2 NORWICH CITY

Bramki: 7′ Ronaldo 32′ Ronaldo 76′ Ronaldo, 45′ Dowell 53′ Pukki

Man Utd: De Gea, Dalot, Maguire, Lindelof, Telles (74′ Rashford), Pogba (74′ Mata), Fernandes, Lingard (64′ Matić), Sancho, Ronaldo, Elanga

Norwich: Krul, Byram, Hanley, Gibson, Giannoulis, McLean (73′ Gilmour), Normann, Dowell (73′ Płacheta), Less-Melou, Rashica, Pukki