Premier League

Bezradni. Zdemolowani. Liverpool 4:0 Manchester United

Manchester United po raz kolejny skompromitował się w meczu z odwiecznym rywalem, Liverpoolem. Podopieczni Ralfa Rangnicka polegli na Anfield aż 4:0.

Na nieszczęście Diabłów, już pierwsza okazja dla Liverpoolu skończyła się golem. Mimo defensywnego ustawienia, gracze Rangnicka dali się skontrować i po szybkiej i składnej akcji gospodarzy, do siatki trafił Luis Diaz. Nie był to koniec nieszczęść dla United na samym początku tego meczu – w 10 minucie z urazem zszedł Paul Pogba, zmienił go Jesse Lingard. Liverpool usiadł na United i dusił niemiłosiernie, a do tego bawił się grą. Czerwone Diabły nie miały żadnych sportowych argumentów i już w 22 minucie przyjęły kolejny cios – piękną, kombinacyjną akcję podopiecznych Kloppa wykończył Mohamed Salah. Cała pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Liverpoolu, przy którym United wyglądał momentami wręcz rozpaczliwie, nie oddając nawet jednego uderzenia na bramkę Alissona.

W drugiej połowie doczekaliśmy się pierwszego strzału Manchesteru United – w 55 minucie celnie, ale lekko i kompletnie niegroźne, uderzył Jadon Sancho, który wszedł z ławki wraz z początkiem 2 połowy. I kiedy United miał swój najlepszy okres w tym meczu i był bliski kontaktowej bramki, to został skarcony po raz trzeci, tym razem za sprawą Sadio Mane. Senegalczyk wykończył dośrodkowanie Robertsona. Mimo kilku ambitnych zrywów m.in Sancho czy Lingarda, to i tak bramki strzelał Liverpool. W 85 minucie Salah pokonał De Geę po raz drugi, dając swojej drużynie czwarte trafienie. Manchester United został zdemolowany po raz drugi w tym sezonie przez Liverpool.

LIVERPOOL 4:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 5′ Diaz 22′ Salah 68′ Mane 85′ Salah

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson, Fabinho, Thiago, Henderson, Salah, Diaz (70′ Jota), Mane

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Jones (46′ Sancho), Dalot, Matić, Pogba (10′ Lingard), Fernandes, Rashford, Elanga (84′ Hannibal)