Klub

United zatrudnił Zastępcę Dyrektora Sportowego

Oficjalna strona klubowa poinformowała, że Manchester United zatrudnił Zastępcę Dyrektora Sportowego – to Andy O’Boyle.

O’Boyle dołączy do Johna Murtough’a, który jest pierwszym Dyrektorem Sportowym. Zadaniem Andy’iego będzie zapewnienie wsparcia pierwszemu dyrektorowi w realizacji strategii klubu we wszystkich możliwych sekcjach – od pierwszego zespołu, przez akademię aż do sekcji kobiet.

Do tej pory Andy O’Boyle pracował jako lider „Premier League Elite Performance” – organizacji założonej w 2012 roku, współpracującej z klubami Premier League, mającej na celu pomaganie w rozwijaniu największych talentów klubowych akademii. Oznacza to, że Andy wraca do klubu po 16 latach. Wtedy to pracował tutaj jako jeden z trenerów akademii, pracował wtedy m.in ze stawiającym pierwsze kroki w piłce Marcusem Rashfordem.

– Serdecznie witamy Andy’iego z powrotem w Manchesterze United. Podejmie się on niezwykle ważnej roli, zostanie częścią decyzyjnego pionu sportowego – powiedział Murtough. – Andy jest niezwykle doświadczony i świetnie zaznajomiony z techniczną częścią futbolu. Tzw. „futbol science”, skauting, przygotowanie fizyczne oraz zarządzanie zasobami ludzkimi to dla mnie chleb powszedni i takie też będą jego obowiązki w klubie. Jego przyjście to ogromne wzmocnienie naszego pionu sportowego, pomoże on nam w spójnym prowadzeniu wizji i pomysłu na rozwój tego klubu.

Oto co do powiedzenia miał sam zatrudniony:

– Jestem niesamowicie podekscytowany, że znów mogę być częścią Manchesteru United. Cieszę się, że mogę brać udział w nowym, ekscytującym rozdziale dla klubu. To był zaszczyt, pracować dla Premier League w poprzednich 5 latach, ale teraz nie mogę się już doczekać rozpoczęcia pracy w United. Chcę dołożyć moją cegiełkę w tworzeniu właściwego środowiska dla futbolowych sukcesów.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
X