Zwycięski gol Fernandesa, United ogrywa Southampton!

Manchester United wygrał drugie spotkanie w tym sezonie Premier League, pierwsze wyjazdowe. 3 punkty wywiezione z Southampton zagwarantował gol Bruno Fernandesa.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 19 minucie, ale jak już do niej doszło to mieliśmy aż 3 próby strzałów graczy United, jedna po drugiej, dwa razy świetnie zachował się bramkarz gospodarzy, a raz obrońca rzucił się ofiarnie pod nogi Eriksena, powstrzymując jego dobitkę. Następną okazję mieli gospodarze, w 31 minucie piłka odbiła się pod nogi Salisu w polu karnym United, zawodnik Southampton mógł dobić tę piłkę na wślizgu, ale przeniósł nad poprzeczką. W 45 minucie Bruno spróbował z rzutu wolnego z około 25 metrów, ale trafił prosto w mur.

Druga połowa zaczęła się od spokojnych ataków United, które przyniosły upragniony konkret w 55 minucie, kiedy to Bruno świetnym uderzeniem z pierwszej piłki zamknął idealne dośrodkowanie Dalota i pokonał bramkarza gospodarzy. Southampton regularnie zagrażał po stałych fragmentach, w 60 minucie gracze „Świętych” głośno zaprotestowali i zażądali rzutu karnego po ręce McTominay’a, ale sędziowie przeanalizowali wszystko i jedenastki nie podyktowali. W 66 minucie kapitalnie interweniował De Gea, po strzale głową Aribo, ratując wynik dla United. Kolejne minuty upłynęły pod dyktando wyrachowanej i spokojnej grze United, który nie pozwalał gospodarzom na konkretne sytuacje. W 80 minucie na boisku pojawił się Casemiro, dla którego to był debiut w barwach Manchesteru United. W doliczonym czasie gry zrobiło się gorąco pod bramką United, kiedy to udało się zablokować groźny strzał Aribo, który niechybnie zmierzał do bramki. To była ostatnia sytuacja w tym meczu, który zakończył się wynikiem 0:1 dla Manchesteru United. Podopieczni Erika ten Haga zanotowali drugie z rzędu ważne zwycięswo.

SOUTHAMPTON 0:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 55′ Fernandes

Southampton: Bazunu, Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Djenepo, Lavia, Ward-Prowse, Aribo, Elyounoussi, Adams, Armstrong

Man Utd: De Gea, Dalot, Varane, Martinez, Malacia, McTominay, Eriksen (90+2′ Fred), Fernandes, Elanga (80′ Casemiro) , Rashford, Sancho (68′ Ronaldo)