Znów zawiodła skuteczność. Bezbramkowy remis z Newcastle na Old Trafford

Manchester United zremisował bezbramkowo u siebie z dobrze dysponowanym Newcastle United. Czerwone Diabły znów nie wykorzystały stuprocentowych sytuacji bramkowych.

Początek meczu był bardzo wyrównany z obu stron, z minimalną przewagą gości. W 23 minucie mieliśmy rzut wolny dla Newcastle, Trippier uderzył w mur, piłka jednak do niego wróciła, więc poprawił wrzutką w pole karne, pozycję wygrał Joelinton i uderzył głową w poprzeczkę, po czym piłka znów do niego wróciła, ponownie uderzył głową, ale znów trafił w poprzeczkę. Niebywałe szczęście miała drużyna United. W 38 minucie mieliśmy akcję zaczepną United, zakończoną strzałem przez Antony’ego, trafił jednak prosto w nogi Pope’a. Do przerwy było 0:0.

Na początku pierwszej połowy, United zdobył bramkę, ale powtórki pokazały, że był na ewidentnym spalonym. W 59 minucie znów Ronaldo w roli głównej, tym razem Portugalczyk domagał się rzutu karnego, ale po sprawdzeniu wszystkiego na VARze, nie zdecydowano się na podyktowanie jedenastki. United grał lepiej, ale brakowało konkretów, w 82 minucie Rashford uderzył z rzutu wolnego, ale zabrakło precyzji. Kilka minut później Rashford wykorzystał błąd bramkarza, wyprzedził go i zagrał wzdłuż pustej bramki, do piłki rzucił się Fred, ale jakimś cudem nie trafił w bramkę. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, Sancho dograł na głowę do Rashforda, ten oddał strzał z około 5 metrów, ale przestrzelił i sędzia zakończył spotkanie.

MANCHESTER UNITED 0:0 NEWCASTLE UNITED

Man Utd: De Gea, Dalot, Martinez, Varane, Shaw, Casemiro, Fred, Fernandes, Antony, Ronaldo (72′ Rashford), Sancho

Newcastle: Pope, Trippier, Schar (90′ Lascelles), Botman, Burn (78′ Targett), Guimares (78′ Willock), Longstaff, Joelinton, Murphy, Almiron, Wilson (78′ Wood)