FA Cup

Zwycięska passa trwa, Manchester United 3:1 Everton!

Manchester United pewnie pokonał u siebie Everton 3:1 i awansował do kolejnej rundy Pucharu FA. Bramki zdobywali Antony, Rahsford z karnego oraz trafienie samobójcze dla United zaliczył Connor Coady z Evertonu.

United zaczął od mocnego uderzenia bo już w 4 minucie obejrzeliśmy pierwszą bramkę. Rashford wpadł w pole karne, zagrał wzdłuż linii bramkowej, a Antony na wślizgu wpakował piłkę do siatki Evertonu. Chwilę później już mogło być 2-0, ale Martialowi zabrakło odrobinę precyzji. Niespodziewanie jednak to goście wyrównali, po fatalnym błędzie De Gei. Maupay zagrał spod linii między nogami De Gei, który zareagował wyjątkowo ospale i Coady zdołał wbić piłkę do siatki z najbliższej odległości. United nie załamał się i już chwilę później stworzył sobie kolejną 100% sytuację, jednak Martial ponownie zawiódł, uderzając w Pickforda. Defensywna postawa Evertonu skutecznie utrudniała dalsze ofensywne poczynania United i kolejny groźny strzał obejrzeliśmy dopiero w 35 minucie, kiedy to z dystansu próbował Eriksen, jednak zabrakło kilku centymetrów. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo udanej akcji Marcusa Rashforda, który zaliczył drugą asystę, jednak tym razem nie do swojego kolegi, a do przeciwnika, bo po jego zagraniu, do własnej bramki trafił Connor Coady. 2-1 w 52 minucie. United jednak nie był w stanie przejąć aż takiej kontroli nad spotkaniem i przebieg był zdecydowanie bardziej wyrównany. Była próba Fernandesa po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, ale Pickford stanął na wysokości zadania. W 74 minucie padła druga bramka dla Evertonu, ale na szczęście był spalony Graya i VAR anulował to trafienie. W 89 minucie Rashford próbował z rzutu wolnego, ale bramkarz gości znów świetnie interweniował. Już w doliczonym czasie gry mieliśmy strzał Bruno, ale znów piłka przeleciała obok słupka. W ostatniej minucie obejrzeliśmy jeszcze sytuację Garnacho, która przerodziła się w rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcus Rashford i ustalił wynik końcowy na 3:1, pieczętując jednocześnie awans United do kolejnej fazy.

MANCHESTER UNITED 3:1 EVERTON

Bramki: 4′ Antony 52′ Coady (sam.) 90+7′ Rashford (k), 14′ Coady,

Man Utd: De Gea – Dalot – Varane – Shaw – Malacia (76′ Martinez) – Casemiro (71′ Fred) – Fernandes – Eriksen (83′ Maguire) – Antony (83′ Antony) – Martial (71′ Martial) – Rashford

Everton: Pickford – Coleman – Mykolenko – Godfrey – Coady – Tarkowski – Onana – Gana – Iwobi – Gray – Maupay