Liga Europy

Wielki Comeback United! Drużyna Ten Haga eliminuje Barcelonę!

Manchester United pokonał FC Barcelonę 2-1 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy, mimo iż to Katlaończycy prowadzili do przerwy 0-1. Bramki zdobywali Fred i Antony dla United i Robert Lewandowski dla Barcelony.

W 3 minucie po świetnym podaniu Casemiro, Bruno stanął oko w oko z Ter Stegenem, niestety niemiecki bramkarz wyszedł zwycięsko z tej sytuacji.

W 15 minucie po bezmyślnym, aczkolwiek bardzo miękkim faulu, sędzia podyktował jedenastkę dla Barcelony, którą chwilę później Robert Lewandowski zamienił na bramkę i wyprowadził Katalończyków na prowadzenie.

Po stracie bramki morale w zespole Czerwonych Diabłów mocno opadły, gra była bardzo szarpana z jednej i drugiej strony i bez klarownych sytuacji strzeleckich. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i przegrywaliśmy 0-1.

W przerwie Erik ten Hag przeprowadził jedną zmianę, w miejsce Wouta Weghorsta wszedł Antony.

W 47 minucie dobre podanie Bruno Fernandesa do Freda, który pewnie pokonuje Ter Stegena! Mamy 1-1!

W 63 minucie byliśmy bliscy straty gola. Kounde dobrze wyszedł do dośrodkowania, lecz De Gea wybił na rzut rożny.

W 66 minucie Erik ten Hag przeprowadził podwójną zmianę: Garnacho i Dalot weszli na boisko za Sancho i Wan Bissakę.

W 69 minucie pierwszą zmianę przeprowadził Xavi: Ferran Torres wszedł za Sergi Roberto.

GOL! W 73 minucie Luke Shaw uratował piłkę w narożniku boiska, Bruno rozegrał do Garnacho, następnie uderzał Fred, piłka ostatecznie trafiła pod nogi Antony’ego, który pewnie uderzył po długim rogu zdobywając gola na 2-1!

W 75 minucie druga zmiana Barcelony. Ansu Fati zmienia Raphinhe.

W 94 minucie doskonałą okazję miał Lewandowski, ale Varane skutecznie wybił piłkę z linii bramkowej! Chwilę później sędzia zakończył mecz!

MAMY TO! BARCELONA WYELIMINOWANA! WIELKIE UNITED TEN HAGA WRÓCIŁO Z ZAŚWIATÓW!!

MANCHESTER UNITED – FC BARCELONA 2-1 (0-1)
Bramki: Fred 47′, Antony 73′ – Lewandowski 18’ (k.)

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka (Dalot 66′), Varane, Martinez, Shaw, Casemiro, Fred, Sancho (Garnacho 66′), Fernandes, Rashford, Weghorst (Antony 46′)

Barcelona: Ter Stegen, Koundé, Araujo, Christensen, Balde, Busquets, De Jong, Kessie, Roberto (Ferran 69′), Raphinha (Ansu Fati 75′), Lewandowski.