Zapowiedzi

Czas na Boxing Day – Manchester United zagra u siebie z Aston Villą

Czeka nas dziś jedna z najpiękniejszych tradycji Premier League – świąteczna kolejka w tzw. Boxing Day. I chociaż w tym roku została ona rozdzielona również na 27 grudnia, to akurat Manchester United z Aston Villą zagrają dziś o 21:00.

Nastroje po ostatniej porażce z West Hamem były, delikatnie mówiąc, pesymistyczne. Jednak fanów United nie zawiodła w tym roku magia świąt i podarowała im prezent pod choinkę w postaci porozumienia z Sir Jimem Ratcliffem, który ma przejąć pełną kontrolę nad pionem sportowym klubu – o tym więcej tutaj.

Mecz z Villą znajduje się więc w cieniu doniesień o dawno wyczekiwanych zmianach w klubie. Trzeba go jednak rozegrać, a najlepiej wygrać, bo czołówka zaczyna odjeżdżać. Nie będzie to jednak łatwe, bo drużyna z Birmingham to rewelacja tego sezonu Premier League, obecnie zajmująca 3 miejsce. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza przede wszystkim niesamowitej dyspozycji w meczach u siebie, ale ostatnio remis z nisko notowanym Sheffield uratowali dopiero w 97 minucie spotkania. Do tego trapią ich kontuzje, bo na Old Trafford nie zagrają dziś Buendia, Mings, Olsen, Tielemans i Traore, a za kartki pauzują Cash i Kamara. Do tego stłuczenia doznał Pau Torres, lider defensywy Villi i nie wiadomo czy będzie do dyspozycji Emery’ego.

Manchester United bije w tym sezonie wszelkie rekordy, szkoda, że głównie te upokarzające. Po raz pierwszy od 1992 nie zdobył bramki w 4 kolejnych spotkaniach ligowych, porażka z „Młotami” była 13 w tym sezonie, a to oznacza najwięcej przegranych przed okresem świątecznym od…1930. A kolejne rekordy są w drodze, jeśli Villa dziś zatriumfuje, będzie to trzecia z rzędu porażka United u siebie, a takiej sytuacji w XXI wieku jeszcze nie mieliśmy. Erik Ten Hag wyczekuje nadejścia stycznia, bo wtedy do gry mają wrócić Casemiro, Mount, Lindelof, Maguire i być może również Martinez. Wraca Diogo Dalot, który odpokutował za swoje wybryki w meczu z Liverpoolem. Być może linia defensywy doczeka się drugiego wzmocnienia w postaci Raphaela Varane’a, jednak na jego drodze może nadal stać choroba. Do gry od pierwszej minuty typowany jest Marcus Rashford, który miałby zagrać na pozycji środkowego napastnika.

Bilans historyczny:

Zwycięstwa United: 104

Zwycięstwa Villi: 51

Remisy: 41

Przewidywane składy:

United: Onana – Dalot, Shaw, Evans, Reguilon – Mainoo, McTominay, Fernandes, Garnacho, Antony – Rashford

Villa: Martinez – Konsa, Diego Carlos, Legnlet – Digne, Bailey – McGinn, Luiz, Ramsey – Diaby, Watkins

Spotkanie poprowadzi sędzia Craig Pawson, pierwszy gwizdek o 21:00. Transmisja w serwisie Viaplay. Jeśli chcesz za darmo obejrzeć wszystkie gole, najważniejsze akcje i kontrowersje z tego spotkania zaledwie parę minut po tym jak wydarzą się one na żywo dołącz do naszego Telegrama.