Wypowiedzi

Ten Hag: Powinniśmy strzelać więcej goli

Menedżer chwalił swoich podopiecznych za to jak i w jakich ilościach kreowali sytuacje strzeleckie z Wigan, jednocześnie narzekając, że po raz kolejnych ich nie wykorzystywali. Nie zabrakło też pytania o INEOS.

Nieskuteczność zawodników Manchesteru United jest wręcz porażająca. Wskaźnik xG w lidze wskazuje już ponad 7, w każdym meczu gracze Ten Haga potrzebują kilku sytuacji do wciśnięcia jednego gola. Zapytany o trener, odpowiedział szczerze.

– Nie wiem. Nie na wszystko da się odpowiedzieć w logiczny i jednoznaczny sposób. Kilka akcji w naszym wykonaniu było naprawdę dobrych, ale nie kończyliśmy ich bramkami. Jednak etap kreacji wychodził nam przyzwoicie. Czy powinniśmy strzelić więcej? Zdecydowanie. W samej pierwszej połowie mieliśmy 5-6 bardzo dobrych okazji. Uważam, że pokazaliśmy dziś dużo dobrej piłki. Powinniśmy ustrzelić więcej, ale jeśli już nie strzelasz, to musisz być skoncentrowany i kontrolować mecz, więc właśnie tak zrobiliśmy – pochwalił swoich zawodników Ten Hag.

W przypadku remisu, konieczna byłaby powtórka meczu, czyli dodatkowy wpis do zapełnionego terminarza. Nic więc dziwnego, że celem było załatwienie sprawy jeszcze dziś.

– Granie w FA Cup to wóz albo przewóz. Albo wygrywasz albo odpadasz. Dlatego zależało nam na wykonaniu roboty już dziś – powiedział trener.

Na pytanie, czy United zamierza walczyć o triumf w całych rozgrywkach, odpowiedział szybko:

Za wcześnie na takie pytania i domysły. To jest puchar, trzeba iść od meczu do meczu. Zwłaszcza z nasza formą. Teraz pełne skupienie na meczu z Tottenhamem.

Podobnie jak Diogo Dalot, Erik Ten Hag został zapytany o przyjście do klubu firmy INEOS, której przedstawiciele spotkali się ze sztabem i piłkarzami w Carrington.

– Ich przyjście jest dla nas wszystkich inspirujące – mówił Holender Wszyscy palimy się do pracy, a wiemy, że jest jej sporo. Dręczą nas w tym sezonie drastyczne spadki formy na przestrzeni paru spotkań, ten sezon wydaje się przez to bardzo długi, ale taka jest kolej rzeczy. Musimy się pogodzić z tym co było, czasu już nie cofniemy. Z kolejnym spadkiem czy kryzysem formy będziemy musieli poradzić sobie lepiej i spróbować przetrwać taki gorszy okres w lepszym stylu – zakończył.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
X