Mecze

Blamaż z West Hamem na Upton Park

628-390-west-ham-united

Manchester United przegrał z West Hamem United 3:2. Ta porażka znacznie oddaliła zawodników Manchesteru United od Ligi Mistrzów. Bramki dla gości strzelił Anthony Martial, a dla gospodarzy Sakho, Antonio oraz Reid.

Warto wspomnieć na początku, że mecz został przesunięty o całe 45 minut, a było to spowodowane karygodnym zachowaniem ze strony kibiców West Hamu, którzy obrzucali autokar wiozący Manchester United butelkami.

Manchester United od samego początku meczu był tłamszony przez West Ham United. Gospodarze wyszli bardzo zmotywowani na mecz pożegnalny stadionu, przed przeniesieniem się na Stadion Olimpijski. Już w 10 minucie gola zdobył Diafra Sakho. Piłka odbiła się od Daleya Blinda co pozbawiło szans na obronę De Geę.

W kolejnych minutach gracze West Hamu kontynuowali napór na bramkę Hiszpana. Mark Noble oddał w 14 minucie silny strzał zza pola karnego, a chwilę później Angelo Ogbonna spróbował strzału głową. W 27 minucie bliski zdobycia bramki był Manuel Lanzini, lecz piłka po jego strzale zza pola karnego nieznacznie minęła słupek bramki Manchesteru United.

Pierwsza połowa skończyła się niemrawo, na trybunach dało się słyszeć śpiewane przez kibiców „Jose Mourinho”. Piłkarze udali się do szatni, aby przedyskutować pierwszą połowę, a biorąc pod uwagę poziom gry – było o czym rozmawiać.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy Louis Van Gaal zdecydował się na zaskakującą zmianę. W miejsce Schneiderlina wszedł Michael Carrick!

W 51 minucie Mata doskonale zwiódł rywala i wyłożył idealną piłkę do Martiala. Francuz nie mógł tego nie wykorzystać i tym samym zdobył swoją 16 bramkę w sezonie! Brawo Anthony! Chwilę po tym swoich sił próbuje Dimitri Payet, lecz tym razem jego strzał z okolic 20 metra znacznie mija bramkę. W 68 minucie ponownie swoich sił próbuje Andy Carroll – i tym razem bezskutecznie.

W 72 minucie gracze Manchesteru United wychodzą z szybką kontrą. Marcus Rashford wykonuje świetne podanie, które odbiera Anthony Martial. Ten z wielkim opanowaniem wbija piłkę do siatki po krótkim słupku. Niesamowity strzał Francuza. 2:1!

Niestety radość kibiców Czerwonych Diabłów nie trwała zbyt długo. W 76 minucie Dimitri Payet idealnie dośrodkował na głowę Michaila Antonio, a prawoskrzydłowy bez większych problemów pokonał Davida De Geę. Zaledwie 4 minuty później sytuacja żałośnie się powtórzyła, lecz tym razem po dośrodkowaniu Francuza piłkę do siatki wbił Winston Reid. W taki oto sposób na 10 minut przed końcem Manchester United przegrywał aż 3:2.

Po tym wydarzeniu Louis Van Gaal postanowił dokonać ofensywnej zmiany i za Andera Herrerę wszedł Jesse Lingard. Zmiana nie zmieniła przebiegu meczu, a kilka minut później w miejsce Antonio Valencii wszedł Adnan Januzaj, który również nie wniósł nic na boisko.

Manchester United uległ rywalom i tym samym szanse na osiągnięcie upragnionego TOP 4 drastycznie zmalały.

SKŁADY:

West Ham: Randolph; Antonio, Reid, Ogbonna, Cresswell; Noble, Kouyate, Sakho (Tomkins wszedł w 84’), Lanzini (Obiang wszedł w 83’), Payet (Valencia wszedł w 91’); Carroll.

Manchester United: De Gea; Valencia (Januzaj wszedł w 87’), Smalling, Blind, Rojo; Herrera (Lingard wszedł w 83’), Schneiderlin (Carrick wszedł w 46’); Rooney, Mata, Rashford; Martial.