Wypowiedzi

Mourinho komentuje szybszy powrót Erica Bailly’ego

628-390-bailly-5

Eric Bailly wrócił po kontuzji do kadry Manchesteru United i zasiadł w niedzielę na ławce rezerwowych w zremisowanym 1-1 spotkaniu z Evertonem na Goodison Park.

Jose Mourinho wyjawił, że Iworyjczyk wrócił do osiemnastki meczowej by dać mu więcej opcji w bloku defensywnym. 22-latek doznał kontuzji więzadeł w kolanie i mówiło się o 2 miesięcznej przerwie, jednak stoper zasiadł we wczorajszym spotkaniu na ławce rezerwowych. W wyniku kontuzji opuścił on 8 gier.

Bailly jest gotowy do gry w najbliższych 6 meczach United, zanim wyjedzie na zgrupowanie swojej reprezentacji przed Pucharem Narodów Afryki. Mourinho stwierdził, że szybszy powrót Erica jest dużym wzmocnieniem drużyny, zwłaszcza gdy swoje kontuzje leczą Smalling i Shaw.

Potrzebujemy go – powiedział Portugalczyk w wywiadzie udzielonym ,,MUTV” – Nie da się grać w każdym meczu taką samą jedenastką, a w tym momencie jesteśmy do tego zmuszeni, ponieważ wielu naszych zawodników zmaga się z urazami.

– Powrót Erica to świetna wiadomość, nawet na kilka tygodni przed Pucharem Narodów Afryki. W okresie świątecznym nareszcie będziemy mieli więcej opcji – kończy Mourinho.

X