Hotnews Mecze

Manchester United w fazie pucharowej Ligi Europy!

628-390-mkhitaryan-zorya

Manchester United pokonał Zorię Ługańsk 2:0 i zapewnił sobie awans do fazy play-off Ligi Europy. Gole strzelili Mkhitaryan i Ibrahimovic.

W 9. minucie Sergio Romero poradził sobie ze strzałem zza pola karnego Ihora Kharatina. Kilka sekund później uderzenie oddał Ivan Petriak, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 18. minucie Paul Pogba uderzył z dystansu. Francuz pomylił się o kilkanaście centymetrów.

W 37. minucie Olexandr Karavaev zdecydował się na strzał z woleja, jednak futbolówka przeleciała obok bliższego słupka bramki Romero.

Dwie minuty później ekwilibrystycznym strzałem popisał się Eric Bailly, ale jego strzał nie sprawił najmniejszych problemów bramkarzowi Zorii.

Pierwsza połowa nie obfitowała w emocje. Groźnych akcji było jak na lekarstwo.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Wayne Rooney oddał strzał z dystansu, ale Levchenko bardzo dobrą interwencją uniemożliwił kapitanowi United zdobycie bramki.

W 48. minucie fenomenalny indywidualny rajd przeprowadził Henrikh Mkhitaryan. Ormianin holował piłkę niemalże od linii środkowej boiska i pewnym strzałem w prawy róg pokonał bramkarza Zorii.

Dziesięć minut później mocny strzał na bramkę oddał Zlatan, ale Levchenko nie pozwolił, aby futbolówka wpadła do siatki.

W 73. minucie Mikhail Sivakov oddał strzał głową po wrzutce z rzutu wolnego. Refleksem popisał się Romero.

W 76. minucie do pozycji strzeleckiej po rzucie wolnym doszedł Marouane Fellaini, ale jego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką Levchenki.

W 88. minucie Paul Pogba wspaniałym prostopadłym podaniem odnalazł Zlatana Ibrahimovicia. Szwed wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem wyprowadził United na dwubramkowe prowadzenie.

ZORIA ŁUGAŃSK 0:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: Mkhitaryan 48′, Ibrahimovic 88′

Zoria: Levchenko, Opanasenko, Sivakov, Forster, Sukhotskiy, Karavaev, Kharatin (Grechyshkin 57′), Chaykovskiy, Petriak, Ljubenovic (Lipartia (72′), Bezborodko (Bonaventure 54′)

Man Utd: Romero, Young, Bailly, Rojo, Blind, Pogba, Herrera, Mkhitaryan (Fosu-Mensah 85′), Rooney (Fellaini 70′), Mata (Lingard 65′), Ibrahimović