Mecze

Mkhitaryan po meczu z Zorią Ługańsk

628-390-mkhitaryan-manutd-6

Ormianin nie krył radości po pierwszej wyjazdowej wygranej United w tej edycji Ligi Europy. Udało mu się też dzisiejszego wieczoru trafić po raz pierwszy do siatki w barwach Czerwonych Diabłów.

Henrikh zdobywacie 3 punkty na wyjeździe, byliście dziś cierpliwi, ale nie wątpiliście w zwycięstwo.

Pierwsza połowa była dla nas trudna, nie mogliśmy ułożyć sobie gry, brakowało ostatniego podania, ale w drugiej części spotkania było więcej miejsca na skrzydłach i w ataku, dzięki temu strzeliłem bramkę. Podobnie Ibra miał dużo czasu i wolnej przestrzeni przy swoim golu. Najważniejsze, że wygraliśmy i awansowaliśmy dalej.

Zdobyłeś naprawdę ładną bramkę, swoją pierwszą dla Manchesteru United. Teraz będzie już lżej?

 Myślę, że tak. Długo czekałem na tego gola, ale moja następna bramka musi być na Old Trafford. Chcę trafić w domu. To wielka przyjemność i zaszczyt zdobyć gola w Teatrze Marzeń.

W pierwszej połowie graliście za wolno, tempo waszej gry było zdecydowanie lepsze w drugiej części.

Tak, nie mogliśmy w pierwszych 45 minutach złapać właściwego rytmu, nie tworzyliśmy klarownych sytuacji strzeleckich. Druga połowa to już całkowite przeciwieństwo, zagraliśmy lepiej, atakowaliśmy. Było parę mankamentów, ale futbol to gra błędów. Staraliśmy się dać z siebie wszystko i osiągnąć dobry rezultat.

X