Mecze

United z zarzutami FA za mecz z Chelsea

628-390-11-rojo-chelsea

Manchester United został oskarżony przez FA o utratę kontroli nad swoimi piłkarzami podczas przegranego 0-1 meczu ćwierćfinałowego FA Cup z Chelsea.

Oświadczenie opublikowane przez FA mówi, że sprawa tyczy się incydentu z 35 minuty meczu, kiedy to piłkarze United protestowali wobec czerwonej kartki dla Andera Herrery.

Zawodnicy Czerwonych Diabłów skupili się wokół sędziego, Michaela Olivera po tym jak ten wyrzucił z boiska hiszpańskiego pomocnika Manchesteru, który za faul na Edenie Hazardzie zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Oświadczenie FA brzmi:

Manchester United zostaje oskarżony o utratę kontroli nad swoimi piłkarzami. Chodzi o incydent z 35 minuty wczorajszego [poniedziałek, 13 marca 2017] meczu ćwierćfinałowego FA Cup przeciwko Chelsea na Stamford Bridge. Klub ma czas na odpowiedź do godziny 18 [czasu angielskiego] w piątek 17 marca 2017.

FA nie będzie natomiast stawiała żadnych zarzutów Marcosowi Rojo po jego ataku na Edena Hazarda. Jest to spowodowane tym, że sędzia Michael Oliver napisał w raporcie meczowym, że widział to zdarzenie podczas spotkania i świadomie podjął decyzję o nie karaniu Argentyńczyka.