Hotnews Mecze

fellaini-lukaku-martial-basel

Manchester United pokonał 3-0 FC Basel w rozegranym na Old Trafford meczu 1 kolejki Ligi Mistrzów w sezonie 2017/18. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobywali kolejno Marouane Fellaini, Romelu Lukaku i Marcus Rashford.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla podopiecznych Jose Mourinho, gdyż już w 19 minucie boisko z kontuzją opuścił Paul Pogba. Jego miejsce zajął Marouane Fellaini, który kwadrans później wyprowadził United na prowadzenie. Z prawego skrzydła dośrodkował Ashley Young, a Belg po strzale głową pewnie wpakował piłkę do siatki. Wynik 1-0 utrzymał się do przerwy.

Bramka na 1-0 Fellainiego:

Druga cześć dobrze zaczęła się dla United, już w 53 minucie, Romelu Lukaku po dośrodkowaniu tym razem Daleya Blinda, także strzałem głową zdobył bramkę. Był to premierowy gol napastnika United w jego debiucie w tych rozgrywkach.

Bramka na 2-0 Lukaku:

W dalszej części drugiej połowy, Czerwone Diabły spokojnie kontrolowały przebieg gry, a Basel nie zagrażało bramce Davida De Gei. Gdy wydawało się, że utrzyma się wynik 2-0, zagranie z prawego skrzydła Fellainiego, nie trafia w piłkę Mkhitaryan, ale ta przylatuje do Rashforda, który się nie myli i pewnie wykańcza akcję. W 84 minucie mamy 3-0!

Bramka na 3-0 Rashforda:

W końcówce jeszcze jedną dobrą akcję wyprowadzili goście, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, zawodnik Basel minimalnie chybił głową. W 92 minucie sędzia zakończył spotkanie. United bardzo pewnie rozpoczęło zmagania w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i skompletowało pierwsze 3 punkty.

Manchester United – FC Basel 3-0 (1-0)
Bramki: Fellaini 35′, Lukaku 53′ Rashford 84′

Man Utd: De Gea, Young, Smalling, Lindelof, Blind, Matić, Pogba (Fellaini 19′), Mata (Rashford 77′), Mkhitaryan, Martial (Lingard 69′), Lukaku

Basel: Vaclik, Akanji, Suchy, Balanta, Lang, Xhaka, Zuffi, Riveros (Oberlin 77′), Steffen, Elyounoussi, Wolfswinkel (Bua 66′)