Oceny pomeczowe: Manchester United – Southampton

United pokonało Southampton 3:2. Oto jak oceniliśmy naszych piłkarzy za to spotkanie:

David De Gea – bez szans przy obu przepięknych strzałach rywala, poza tymi sytuacjami, nie miał wiele do bronienia – ocena 6

Ashley Young – dużo walki i starć, po jego niepotrzebnym faulu, został podyktowany rzut wolny, który Ward-Prowse zamienił na bramkę – ocena 5

Chris Smalling – przyzwoity występ, bliski zdobycia gola, bez błędu przy golach gości, oba padły bo strzałach z dystansu – ocena 6

Victor Lindelof –  podobnie jak Smalling, bez błędów ale również bez szału – ocena 6

Luke Shaw – dobrze w ofensywie, pierwsza bramka mimo wszystko na jego konto, to z jego strony nabiegał Valery, Shaw nie zdążył do niego doskoczyć – ocena 6

Scott McTominay – zagubiony, niewidoczny, ale jego wzrost i warunki fizyczne kilkukrotnie się dziś przydały – ocena 6

Andreas Pereira – wreszcie doczekaliśmy się świetnego występu Andreasa. Po średniej 1 połowie, w drugiej błyszczał, bramka i asysta na jego koncie – ocena 8

Paul Pogba – wyglądał dobrze, rozgrywał, nadawał tempo grze, ale pudło z karnego w ostatniej minucie, sprawia, że nie możemy dać mu wysokiej noty – ocena 6

Alexis Sanchez – Chilijczyk miał parę udanych zagrań w pierwszej połowie, walczył i biegał, ale niestety, znów doznał urazu i musiał opuścić boisko – ocena 6

Romelu Lukaku – Za takiego Belga daliśmy tyle pieniędzy. Świetny mecz, dwie bramki, waleczny i zaangażowany – ocena 9

Marcus Rashford – Anglik był dziś trochę zagubiony, miał kilka sytuacji, ale nie zdołał ich wykorzystać – ocena 6

Rezerwowi:

Diogo Dalot: Po jego wejściu wszystko ruszyło, asysta przy bramce Pereiry, dużo strzałów, szybkości i aktywnej gry – ocena 8

Fred – również i on dał coś od siebie, asysta przy drugim golu Lukaku, dobry występ Brazylijczyka – ocena 7