Mecze

Formalności dopełnione, awans przypieczętowany. United 2-1 LASK.

Manchester United pokonał u siebie LASK Linz 2-1 po golach Lingarda i Martiala i przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Europy.

4′ Mata z rzutu rożnego, Maguire dochodzi do dobrej sytuacji, ale niestety strzela ponad bramką.

6′ Próba przelobbowania Romero z połowy boiska, ale bardzo nieudana.

10′ Poprzeczka! Rzut rożny dla LASK, piłka nie zostaje dobrze wybita, strzał oddaje Holland, trafia w poprzeczkę, piłka zostaje przy gościach i obija się na strzał z 10 metra, którego autorem jest Renner, niewiele zabrakło!

25′ Bailić strzela z rzutu wolnego, dobra postawa muru United, który blokuje tą próbę z około 25 metrów.

26′ Kontra United, James miał dużo miejsca i czasu, ale zdecydował się na zejście do środka, które skończyło się stratą…

28′ Wrzutka z lewej strony, do strzału głową dochodzi Raguz i niewiele zabrakło by pokonać Romero!

30′ Znów róg i znów sytuacja dla Maguire’a, i znów obok bramki po strzale głową!

31′ Raguz strzela z linii pola karnego, Romero odbija i po chwili łapie! Było groźnie!

35′ Michorl dostaje żółtą kartkę od sędziego za ostry atak na Lingarda.

37′ Ładna kontra United, James wyszedł na wolną pozycję i próbował wystawić Lingardowi piłkę do pustej bramki, ale interweniował Wiesinger

39′ McTominay ogląda żółty kartonik za wejście w Traunera na połowie rywala.

43′ Ładna indywidualna akcja Mensaha, który uciekł do linii końcowej i dośrodkował, ale bramkarz przytomnie wyszedł i złapał piłkę.

47′ Prostopadła piłka od Lingarda do Jamesa, który spóźnił dogranie do Ighalo i bramkarz przechwycił to dośrodkowanie.

49′ Wymiana Maty z Ighalo, Nigeryjczyk się odwraca z piłką i strzela, ale broni świetnie Schlager!

52′ Williams świetnie urwał się lewą stroną, podciągnął do pola karnego i zagrał wzdłuż bramki, najpierw z piłką minął się James, a potem Lingard! Zabrakło niewiele!

55′ GOL! 0-1! LASK prowadzi na Old Trafford! Wiesinger dostał bardzo dużo miejsca na przedpolu i przymierzył w samo okienko z 20 metrów. Co za trafienie!

57′ GOOOOL! 1-1! Lingard trafia do siatki! Kontra United, LASK próbowało pułapki ofsajdowej i skończyło się sytuacją sam na sam Lingarda, który strzelił po krótkim rogu.

60′ Ładna klepka Maty z Lingardem, Hiszpan strzela, blok i piłka odbija się do Fosu-Mensaha, który przekłada piłkę na lewą nogę i…strzela w trybuny.

71′ Strzał Friesera z ostrego kątka, odbija z problemami Romero.

75′ Akcja United, która powinna skończyć się golem, najpierw dużo miejsca miał Chong, potem James, potem Mata, ale cały czas brakowało finalizacji i w końcu piłka poza boiskiem, po strzale Maty.

84′ Pereira ładnie drybluje, kładzie rywali, wystawia piłkę na 16 metr do McTominaya, który uderza z pierwszej piłki, obok bramki.

88′ GOL! 2-1! Anthony Martial! Francuz potrzebował ledwie kilka minut by strzelić bramkę, krótka wymiana przed polem karny, zakończona sytuacją sam na sam na 8 metrze dla Tony’ego, który się nie pomylił!

90′ Martial dostaje świetną piłkę i mógł zdobyć drugą bramkę, ale broni Schlager.

90+3′ LASK mogło jeszcze wyrównać, blisko pięknego gola piętką Raguza, ale instynktownie broni Romero!

MANCHESTER UNITED 2:1 LASK LINZ

Bramki:  57′ Lingard 88′ Martial, 55′ Wiesinger

Man Utd: Romero, Fosu-Mensah, Bailly, Maguire, Williams(72′ Chong), McTominay, Mata, Fred(64′ Pogba), Lingard(64′ Pereira), Ighalo, James (84′ Martial)

LASK: Schlager, Andrade (80′ Filipović), Trauner, Wiesinger (73′ Sabitzer), Ranftl, Holland, Mirchorl, Renner, Balić (66′ Reiter), Raguz, Frieser.