Mecze

Awans wywalczony w bólach. United w półfinale Ligi Europy!

Manchester United pokonał po dogrywce drużynę FC Kopenhaga 1:0 i z trudem awansował do półfinału Ligi Europy. Decydującą bramkę zdobył Bruno Fernandes.

8′ Szybka i kombinacyjna akcja United, podanie Martiala do Greenwooda przeciętne przez obrońcę, ale Mason i tak zdołał oddać strzał, jednak zbyt lekkim i bramkarz złapał piłkę.

16′ Groźna wrzutka z rogu, piłka po przebitce leciała do napastnika FC Kopenhagi i tylko refleks i wybicie głową Williamsa odebrało mu 100% sytaucję

17′ Fatalna strata Freda, która zakończyła się praktycznie sytuacją sam na sam, winowajca wrócił i robił co mógł by napastnik nie oddał strzału, udało się go przyblokować, a następnie wybić piłkę

25′ Przerwa na nawodnienie. Pomimo zmroku, w Kolonii jest wyjątkowo gorąco.

28′ Bruno uderza z dystansu, ale mocno i niecelnie.

42′ Rashford z lewej flanki, potężna bomba, bramkarz próbował łapać, ale ostatecznie nieskładnie odbił piłkę przed siebie.

44′ Wan-Bissaka w pole karne z prawej strony, Martial miał dobrą okazję, ale potknął się i nie wykorzystał jej,

45 Greenwood trafia do siatki. Błąd przy wyprowadzeniu Kopenhagi, piłka przechodzi ponad głowami obrońców rywala i dochodzi do Greenwooda, który w sytuacji sam na sam pakuję piłkę do siatki, trafiając od słupka. Jednak po analizie z użyciem VAR’u, widać, że Mason był na ewidentnym spalonym. Nadal 0:0.

49′ Rashford wchodzi w drybling, kładzie rywala, podaje do Bruno, ten wystawia piłkę na 16 metr do Pogby, a ten oddaje bardzo nieudany strzał.

55′ Williams wystawia piłkę do strzału dla Freda, który uderza z pierwszej piłki, ale za lekko i nie stwarza właściwie żadnego zagrożenia.

57′ Piłka w siatce po raz drugi, po strzale Greenwooda w słupek, Rashford dobija do pustej bramki, ale był na oczywistym spalonym.

61′ Kontra FC Kopenhagi, zakończona dobrym strzałem Winda, który obronił Romero.

63′ Słupek! Bruno próbuje z 20 metrów, mocny i kąśliwy strzał, piłka odbiła się tuż przed golkiperem i trafiła w obramowanie bramki!

66′ Ależ akcja Kopenhagi! Falk kapitalnym i efektownym zwodem mija dwóch graczy United, zagrywa do środka do Winda, który zagrywa do Zeci, który w czystej sytuacji na 10 metrze został zablokowany.

68′ Bruno strzela potężnie po raz kolejny, Johnsson odbija, po chwili piłka do Pogby, który strzela po długim rogu, Johnsson znów łapie. Dwie świetne interwencje golkipera rywali!

83′ Rashford z daleka, mocno i ponad bramką.

84′ Ależ interwencja! Johnsson świetnie wyciągnął strzał Martiala, który zmierzał do okienka jego bramki!

86′ Strzał z dystansu Falka, jednak wysoko nad bramką.

90+2′ Stage strzela z daleka, ale ponad bramką.

DOGRYWKA

92′ Martial dostaje dobrą piłkę, zabiera się, ale był praktycznie 0 kąt i bramkarz nie wpuścił tego do swojej bramki.

93′ Martial sam na sam po podaniu Maty, świetnie wychodzi Johnsson i nie pozwala się pokonać!

95′ GOOOOL! 0-1! Bruno! Pewnie z karnego! Faulowany był Martial, sędzia się nie wahał. Bruno się nie pomylił, mocnym strzałem w swój lewy róg pokonał świetnie dziś dysponowanego Johnssona.

99′ Martial mija jednego, drugiego, trzeciego, wszystko na pełnym gazie, minął bramkarza, wycofał do Maty, ten strzela, ale obrońca Kopenhagi blokuje!

103′ Matić świetnie wprowadza akcję, zagrywa do Martiala, który znajduje w polu karnym Matę, który strzela od razu! Nad bramką…

105′ Johnsson! Ależ obrona! Co ten bramkarz wyczynia! Fernandes potężnie z 16 metra, jedną ręką, instynktownie, na refleksie broni Johnsson!

105+2′ Słupek! Najpierw Mata po rzucie rożnym, piłka spadłą mu pod nogi, Hiszpan uderzył, ale znów broni Johnsson, piłka odbija się do Lindelofa, który miał pustą bramkę, ale uderzył w obramowanie…

MANCHESTER UNITED 1:0 FC KOPENHAGA

Bramki: 95′ Bruno (k)

Man Utd: Romero, Wan-Bissaka, Bailly(70′ Lindelof), Maguire, Williams, Pogba, Fred(70′ Matić), Fernandes, Greenwood (91′ Mata), Rashford (113′ Lingard), Martial (120+1′ McTominay)

FC Kopenhaga: Johnsson, Biel(57′ Oviedo), Bjelland, Boilesen, Daramy (57′ Kaufmann), Falk, Nelsson, Stage, Varela (105′ Bartolec), Wind, Zeca