Kontuzje

Rashford opuszcza zgrupowanie reprezentacji z powodu kontuzji

Federacja FA potwierdza, że piłkarz Manchesteru United, Marcus Rashford opuścił zgrupowanie reprezentacji Anglii z powodu kontuzji kostki.

Rashford został powołany przez Gareth’a Southgate’a na najbliższe mecze Ligi Narodów UEFA z Islandią i Danią. Niestety, z powodu urazu kostki piłkarz United przedwcześnie opuścił zgrupowanie.

Na szczęście uraz nie jest poważny, a opuszczenie przez piłkarza zgrupowania to bardziej decyzja sztabu, który nie chce ryzykować zdrowia zawodnika. Organizm Marcusa ma prawo czuć się przemęczony, w końcu sezon zakończył się dopiero 16 sierpnia. W oficjalnym komunikacie czytamy:

“Marcus Rashford jest teraz w trakcie odpoczynku i rehabilitacji po urazie. Mecze reprezentacji Anglii przyszły zbyt szybko po zakończeniu przedłużonego sezonu, a sam zawodnik będzie się teraz skupiał na dojściu do pełni zdrowia i formy na następny sezon Premier League.”

Oto co sam zawodnik napisał na swoim Instagramie:

“Szkoda. Nie chciałem zostawiać tej drużyny przed ważnymi spotkaniami, ale przyszły one trochę za wcześnie, przynajmniej dla mnie. Spróbowałem i chciałem zagrać, ale nie da się wygrać ze zdrowiem, teraz koncentruję się na zbliżającym się sezonie. Powodzenia chłopaki, będę kibicował sprzed telewizora!”

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X