Carabao Cup

Pewna wygrana z Brighton i awans United do ćwierćfinału Carabao Cup!

Manchester United spokojnie zwyciężył 3-0 w meczu wyjazdowym Carabao Cup przeciwko Brighton i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Bramki zdobywali McTominay, Mata i Pogba.

W 17 minucie Williams idealnie podał prostopadle do Maty, ten z pierwszej piłki odegrał do Ighalo, Nigeryjczyk minimalnie chybił.

W 24 minucie Mac Allister odegrał do środka do Jahanbakhsha i ten strzałem z pierwszej piłki zza pola karnego próbował pokonać Hendersona. Bramkarz United jednak obronił jego strzał.

W 37 minucie indywidualna akcja Mac Allistera i strzał nad bramką, było groźnie.

W 41 minucie Jahanbakhsh przeprowadził solową akcję prawym skrzydłem, ale ponownie uderzył nad bramką.

W 44 minucie mamy gola! Świetne dośrodkowanie Juana Maty i Scott McTominay zdobywa bramkę głową. Prowadzimy 1-0!

W 52 minucie Fred uderza z rzutu wolnego z około 25 metrów, piłka kozłowała i sprawiła trochę problemów bramkarzowi Brighton, ale ostatecznie udało mu się skutecznie interweniować.

W 55 Mac Allister chciał minąć Lindelofa, Szwed fauluje przed polem karnym. Strzela sam poszkodowany, ale bardzo niecielnie.

W 68 minucie bardzo dobra akcja Brighton i strzał Trossarda z kilku metrów idealnie instyktownie odbił Henderson. Kapitalna interwencja!

W 73 minucie mamy 2-0! Fred prostopadle zagrywa w kierunku Maty, piłkę trąca jeszcze Van de Beek i Mata znajduje się w doskonałej okazji strzeleckiej. Płaskim strzałem po ziemi Hiszpan pewnie pokonuje bramkarza Brighton.

W 80 minucie kolejna bramka dla United! Paul Pogba uderza z rzutu wolnego. Piłka jeszcze odbiła się od jednego z obrońców w murze i od słupka, po czym wpadła w okienko bramki. Mamy 3-0!

W 85 minucie fatalnie zakończył akcję Dalot. Świetna akcja Maty, Lingarda i Van de Beeka, ale Portugalczyk pudłuje w dobrej okazji.

W 87 minucie Jesse Lingard przedarł się prawym skrzydłem, przełożył obrońcę na lewą nogę, ale fatalnie pudłował.

W 91 minucie Gross spróbował mocnym strzałem z dystansu, lecz bardzo wysoko nad bramką Hendersona.

BRIGHTON – MANCHESTER UNITED 0-3 (0-1)
Bramka: McTominay 44′ Mata 73′ Pogba 80′

Brighton: Steele, White, Dunk, Mac Allister, Gross, Jahanbakhsh (Maupay 50′), Bernardo, Burn, Veltman, Gyokeres (Trossard 63′), Molumby

Man Utd: Henderson, Dalot, Bailly, Lindelof, Williams, McTominay, Fred (Lingard 81′), Mata, Van de Beek, James (Pogba 69′), Ighalo (Rashford 69′)