Świąteczny remis z „Lisami”, Leicester 2-2 United

Manchester United zremisował 2-2 z Leicester City na King Power Stadium po golach Rashforda i Bruno Ferandesa. Oznacza to koniec wyjazdowej serii zwycięstw ekipy Solskjaera.

2′ Już na samym początku mieliśmy kapitalną, 100% sytuację Rashforda, który dostał idealne podanie na głowę na 5 metrze przed bramką Leicester i mimo braku asysty obrońców, nie trafił!

3′ Akcja Leicester dobre, mocne podanie z prawej strony, do strzału dochodzi Jamie Vardy, ale jego ekwilibrystyczna próba okazała się niecelna.

8′ Błąd De Gei, który źle przyjął, a później źle zagrał, jednak na szczęście gracze Leicester nie byli w stanie tego wykorzystać, Eric Bailly wyjaśnia sytuację.

21′ Strzał Tielemansa sprzed pola karnego, trafia w rękę swojego kolegę z drużyny, rzut wolny dla United.

23′ GOL! 0-1! Marcus Rashford! James poprowadził akcję, podał na 16 metr do Bruno, trochę za mocno, przez co Portugalczyk na wślizgu sięgał piłki, dotknął jej tylko lekko, a wystarczyło by minąć całą obronę Leicester i wykreować idealną sytuację dla Anglika, który idealnie wykończył całą sytuację!

31′ GOL! 1-1! Barnes pokonuje De Geę. Leicester nie tworzyło zbyt wielu okazji, ale wystarczyło zostawić Barnesowi odrobinę miejsca, by ten huknął potężnie z 20 metrów, De Gea był trochę zasłonięty i nie zdołał obronić.

37′ Dośrodkowanie z rzutu wolnego Shawa, do strzału dochodzi Bruno Fernandes i było naprawdę groźnie po główce Portugalczyka.

53′ Strzał z rzutu wolnego Maddisona z bliskiej odległości, pobity przez mur i piłka na rzucie rożnym.

58′ Rashford! Ależ sytuacja! Przejęcie McTominaya, zagranie prostopadłe Freda i Rashford pędzi sam na sam, jednak kapitalną interwencją popisał się Schmeichel! Marcus musi coś takiego wykorzystać…

61′ Martial trafia do siatki wykorzystaniu sytuacji sam na sam, jednak po konsultacji z wozem VAR okazuje się, że jednak był na minimalnym spalonym. Nadal 1-1.

70′ Dobra wrzutka z rzutu wolnego, piłka dociera na głowę Maguire’a, który uderza, jednak ponad bramką, dobra sytuacja kapitana United.

79′ GOOOOOL! Bruno Fernandes! 1-2! Wejście Cavaniego, który od razu zaznacza swoją obecność na boisku, Urugwajczyk znajduje podaniem prostopadłym Bruno, który kończy całą akcje!

85′ GOL! 2-2! Jamie Vardy doprowadza do wyrównania. Zagranie z prawej strony do środka pola karnego, gdzie sprytny Vardy już czekał by tylko dołożyć nogę.

90+3′ Ależ sytuacja Pereza…dośrodkowanie z rzutu wolnego, wybite przez Pogbę, drugą piłkę zgarnia zawodnik Leicester, który wstrzeliwuje ją w pole karne, tam po rykoszecie piłka spadła na nogę Pereza, który z kilku metrów jakimś cudem nie dołożył nogi do bramki…Uff

LEICESTER 2-2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 31′ Barnes 85′ Vardy, 23′ Rashford, 79′ Fernandes

Leicester: Schmeichel, Justin, Fofana, Evans, Castagne, Ndidi, Tielemans, Albrighton, Maddison, Barnes, Vardy

Man Utd: De Gea, Lindelof (66′ Tuanzebe), Maguire, Bailly, Shaw, Fred, McTominay, James (54′ Pogba), Fernandes, Martial (74′ Cavani), Rashford