Mecze

Villa pokonana, United równa się punktami z Liverpoolem!

Manchester United pokonał u siebie 2-1 Aston Villę i zrównał się punktami z liderem tabeli, Liverpoolem.

1′ Diabły od razu ruszają do ataku, piłka za linię obrońców do Bruno, który strzela z ostrego kąta, broni Martinez, Pogba zbyt długo zwlekał z dobitką i ostatecznie piłka została mu wybita.

10′ Martial zgrywa do Bruno, który mając trochę miejsca nie waha się i uderza, został jednak przyblokowany.

11′ Ależ parada Martineza! Bruno od razu po przejęciu zagrywa do Martiala, ten schodzi na prawą nogę i uderza finezyjnie w długi róg, jednak bramkarz Villi wyciąga się jak długi i odbija to uderzenie!

12′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Maguire uderza głową, ale zbyt lekko i prosto w środek.

13′ Odpowiedź Villi, Grealish zagrywa idealnie na uderzenie z woleja dla McGinna, który bez zastanowienia huknął z lewej nogi, jednak De Gea pilnował swojego krótkiego słupka.

16′ Akcja dwójkowa Wan-Bissaki i Rashforda, ten pierwszy zagrywa piłkę na 16 metr, gdzie Pogba przepuszcza ją do Freda, który uderza bardzo mocno z lewej nogi, niestety ponad bramką. Piękna akcja!

26′ Bruno znajduje inteligentnym podaniem Pogbę na 16 metrze, Francuz od razu strzela, ale niestety obok bramki.

33′ Strzał El Ghaziego z dystansu, zablokowany przez Maguire’a.

37′ Akcja United lewą stroną boiska, Shaw znajduje dośrodkowaniem Bruno, który przyjmuje i uderza od razu na bramkę Martineza, jednak zabrakło mu celności.

39′ Groźny rzut wolny na skraju pola karnego United, jednak całkowicie zawalony przez Traore, który posłał piłkę w trybuny.

40′ GOL! 1-0! Anthony Martial! Wan-Bissaka urywa się prawą stroną i dośrodkowaniem znajduje Francuza, który sprytną główką pokonuje bramkarza! Prowadzimy!

49′ Harry Maguire dostaje żółtą kartkę za faul na Grealishu.

51′ Traore wprowadza Cash’a podaniem piętką, prawy obrońca Villi wpada w pole karne i uderza, ale ponad bramką.

52′ Villa się rozkręca, Grealish dośrodkowuje na 5 metr, tam główkuje Watkins, świetnie broni De Gea!

54′ Grealish prostopadle, Watkins przytrzymuje piłkę dla El Ghaziego, który huknął ile sił, jednak bramką.

56′ Odpowiedź United, konkretnie Rashforda, który indywidualnie wpadł w pole karne, ale uderzył za lekko, Martinez łapie.

58′ GOL! 1-1! Traore wyrównuje. Szybkie wznowienie z rzutu wolnego, Grealish podaje wzdłuż bramki, piłka przeszła do Traore, który na 5 metrze był sam i to była formalność.

61′ GOOOOOL! 2-1! Bruno Fernandes! Pewnie wykorzystany rzut karny przez Portugalczyka, wywalczony przez Paula Pogbę! Szybki powrót na prowadzenie!

65′ Rashford wpada w pole karne, ale ponownie, zbyt słaby strzał lewą nogą.

71′ Martial wpada w pole karne, uderza lewą nogą, odbija to Martinez!

72′ Traore napędza akcję Villi, podaje do Watkinsa, który uderza na bramkę De Gei, broni Hiszpan.

77′ Poprzeczka! Bruno potężnie sprzed pola karnego, kolejny raz świetnie broni Martinez, któremu pomogła jeszcze poprzeczka!

78′ Kolejna bomba z daleka, pięknie uderza Rashford, jednak znów zabrakło naprawdę niewiele.

83′ Było groźnie pod bramką United, Mings tak naprawdę powinien pokonać De Geę, ale nieudało mu się to, spudłował z 5 metrów, po tym jak uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

87′ James strzela w długi róg, łapie Martinez, zbyt lekkie było to uderzenie.

90+3′ Grealish z dystansu, świetny strzał Anglika, jeszcze lepsza parada De Gei!

90+6′ Eric Bailly bohaterem! Piłka na 5 metr, tam Davis przyjmuje piłkę i już praktycznie był pewny, że zdobędzie bramkę, jednak ofiarny wślizg Bailly’iego blokuje ten strzał! Uff!

MANCHESTER UNITED 2:1 ASTON VILLA

Bramki: 40′ Martial 61′ Fernandes (k), 58′ Traore

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Shaw, Fred (90+4′ Tuanzebe), McTominay (65′ Matić), Pogba, Bruno (87’James), Rashford, Martial

Villa: Martinez, Cash, Konsa, Mings, Targett, McGinn, Luiz, Traore, Grealish, El Ghazi (84′ Davis), Watkins