Mecze

United przegrywa derby i żegna się z Carabao Cup

Manchester United przegrał u siebie z Manchesterem City 0-2 i swój udział w Carabao Cup zakończył na półfinale.

2′ Piłka w siatce City! Byłby to samobój Stonesa i to dość kuriozalny, ale ostatecznie Rashford, który oddawał strzał, był na spalonym.

5′ Teraz piłka w siatce United, jednak również mamy spalonego. Gundogan, który strzelił bramkę, nie utrzymał linii.

9′ Bruno z dystansu! Mierzony strzał, który kapitalnie wyciągnął Steffen!

13′ Słupek! De Bruyne dostał piłkę na 20 metrze i kropnął z dystansu, prosto w obramowanie bramki De Gei! Było groźnie…

23′ Kolejny gol nieuznany! Trzecia już nieuznana bramka w tym meczu, druga dla Manchesteru City. Phil Foden szedł sam na sam od połowy boiska, jednak jak pokazują powtórki, za szybko wyszedł do podania.

34′ McTominay z daleka, za mocno, ponad bramką.

45+1′ Bruno Fernandes miał dużo miejsca, ale jego prostopadłe podanie do Rashforda,

48′ Fernandinho ogląda żółtą kartkę za ostry faul na Paulu Pogbie.

50′ GOL! 0-1 dla Manchesteru City. John Stones strzela bramkę. Podanie z rzutu wolnego, które zbyt łatwo przechodzi na 5 metr, gdzie wbiegł stoper City, który wpakował tę piłkę do siatki udem.

57′ Sterling strzela głową, interweniuje Henderson!

58′ City poczuło krew, dogranie Cancelo w pole karne, Foden atakuje piłkę na wślizgu i niewiele mu zabrakło.

62′ Dean Henderson! Kapitalna interwencja przy strzale Mahreza, który szedł w samo okienko!

65′ Piłka na głowie Maguire’a, ten jednak nie zdołał oddać dobrego strzału.

66′ Pogba z dystansu, mocno, z kozłem, ale w sam środek.

69′ Fernandinho z całej siły, blokuje to Maguire!

70′ Fred dostaje żółtą kartkę za atak wślizgiem na rywala.

72′ Bruno w dobrej sytuacji, ale jego strzał przelatuje minimalnie obok bramki Steffena.

78′ Cancelo dostaje żółtą kartkę za faul na Rashfordzie i spięcie z Shawem.

80′ Fernandes po raz kolejny próbuje, niestety znów nad bramką.

83′ GOL! 0-2 dla Manchesteru City. Fernandinho. Brazylijczyk uderzył z woleja piłkę, która odbiła się po rzucie rożnym i trafił ją idealnie, przy krótkim słupku. Henderson bez szans.

MANCHESTER UNITED 0:2 MANCHESTER CITY

Bramki: 50′ Stones, 83′ Fernandinho

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, McTominay (75′ Greenwood), Fred (88′ Van de Beek), Pogba, Fernandes, Martial, Rashford

Man City: Steffen, Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko, Fernandinho , Gundogan, De Bruyne, Mahrez (79′ Rodri), Foden, Sterling