Świąteczne 3 punkty, United 2:1 Brighton

Manchester United pokonał u siebie ekipę Brighton 2:1 i utrzymał pozycję wicelidera Premier League. Bramki dla „Czerwonych Diabłów” zdobyli Marcus Rashford i Mason Greenwood.

4′ Pierwszy strzał w tym meczu, Fernandes spróbował z około 25 metrów, jednak wyraźnie przestrzelił.

8′ Słupek! Trochę chaosu i zamieszania w polu karnym Brighton i piłka odbija się pod nogę Greenwooda, który bez zastanowienia uderza, bramkarz rywala był zasłonięty i rzucił się z opóźnieniem do tej piłki, jedna uratował go słupek!

13′ GOL! 0-1! Danny Welbeck. Początkowa przewaga United, jednak to Brighton zdobywa gola. Gross świetnie dośrodkował i znalazł w polu karnym Welbecka, a były piłkarz United pokonał na raty Hendersona.

19′ Dunk strzela głową w dobrej sytuacji, Henderson przenosi nad poprzeczką.

38′ Akcja Shawa z Rashfordem, ten drugi przekazuje piłkę do Bruno, który wystawia piłkę do strzału Pogbie, ten jednak kompletnie przestrzelił.

52′ Rashford z dystansu, mocno i celnie, ale niestety w środek. Pierwszy celny strzał United w 52 minucie…

60′ Prostopadłe podanie Pogby, Bruno wychodzi na czystą pozycję, ale dobrze dystans skrócił bramkarz i Portugalczyk miał utrudnione zadanie.

62′ GOL! 1-1! Rashford! Mamy remis! Bardzo opornie wychodzi dziś United tworzenie dobrych okazji bramkowych, ale w końcu się udało. Podanie Bruno klinicznie wykańcza Rashford!

65′ Greenwood! United złapał wiatr w żagle, Wan-Bissaka napędził atak prawą stroną, zagrał w pole karne do Greenwooda, który strzela z pierwszej piłki, tuż obok bramki.

69′ Strzał Freda sprzed pola karnego, rykoszet i piłka prawie wpadła za kołnierz bramkarzowi!

72′ Greenwood z dystansu, mocny strzał kończy w rękawicach Sancheza.

76′ Strzał Bruno, Sanchez odbija niechlujnie, James zgrywa odbitą piłkę do Greenwooda, który nie zdołał trafić do pustej bramki!

80′ Fernandes z 20 metrów, Sanchez spokojnie łapie.

83′ GOL! 2-1! Greenwood! Wreszcie! Świetnie rozprowadzona akcja przez Shawa, który znalazł Bruno w polu karnym, ten dośrodkował do Pogby, który spróbował strzału, piłka mu zeszła, ale jego nieudana próba uderzenia zamienia się w asystę, bo piłka dociera na głowę Greenwooda, który pakuje ją do siatki!

90+4′ Zamieszanie w polu karnym United, do spięcia doszło między Maguire’em i Dunkiem, sędzia uspokoił obu piłkarzy i pokazał na rzut wolny dla United.

MANCHESTER UNITED 2:1 BRIGHTON

Bramki: 61′ Rashford 83′ Greenwood, 13′ Welbeck

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw, Pogba (84′ McTominay), Fred, Rashford (73′ James), Greenwood, Fernandes, Cavani (82′ Van de Beek)

Brighton: Sanchez, White, Dunk, Bissouma, Maupay, Trossard (63′ Mac Allister), Gross, Lallana (87′ Zeqiri), Moder (87′ Jahanbaksh), Welbeck, Veltman