Liverpool lepszy na Old Trafford

Manchester United przegrał 2:4 prestiżowe starcie z Liverpoolem na Old Trafford i zanotował drugą z rzędu porażkę u siebie w lidze.

3′ Strata Shawa, szybki kontratak gości, Firmino wychodzi na czystą pozycję, Eric Bailly ofiarnie blokuje strzał napastnika „The Reds”.

6′ Fatalna strata Alissona, który podał do Cavaniego na 16 metrze, ten od razu chciał strzelać, ale skiksował i piłka mija bramkę…

10′ GOL! 1-0 dla United! Akcja prawą stroną, Wan-Bissaka ładnie rozegrał z Rashfordem, piłka trafia do Bruno, który oddaje strzał zewnętrzną częścią buta, piłka obija się od Phillipsa i wpada do bramki!

13′ Salah rozpędził się na prawej stronie, schodzi w swoim stylu na lewa nogę i błyskawicznie uderza, Shaw zdołał go zablokować!

28′ Starcie Bailly’iego z Phillipsem i po chwili sędzia wskazuje na jedenasty metr. Po obejrzeniu powtórek okazało się, że Bailly czysto wybił piłkę, co później potwierdził VAR.

31′ Bruno w pole karne, Pogba świetnie wyskakuje do piłki, ale zdecydował się na zgranie, zamiast na strzał, a miał dobrą okazję!

33′ Robertson do Joty, ten przyjmuje i od razu strzela z półwoleja, Henderson świetnie broni!

34′ GOL! 1-1, tym razem Jota trafia do siatki. Rzut rożny gości, Salah dopada do obitej piłki i strzela z pierwszej piłki, futbolówka grzęźnie w gąszczu piłkarzy, rykoszet i piłka trafia do Joty, który strzela efektownie piętą.

41′ Pogba ładnie się odwrócił, wypracował sobie pozycję do strzału i huknął z linii pola karnego, boczna siatka!

45+2′ GOL! 1-2 dla Liverpoolu. Firmino strzelcem gola. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Arnolda, piłka dociera na długi słupek, gdzie wbiegał Brazylijczyk, który skierował piłkę głową do bramki Hendersona.

47′ GOL! 1-3 dla Liverpoolu. Firmino z dubletem. Fatalna strata Freda pod polem karnym, następnie błąd Shawa i Arnold ma sytuację strzelecką, Henderson świetnie broni, ale przy dobitce Firmino był już bez szans.

59′ Słupek! Kolejna fatalna strata Freda, kontra gości, Jota znajduje się w 100% sytuacji, ale jego mocny strzał odbija się od słupka.

63′ Kolejna setka Liverpoolu, kolejna po fatalnym błędzie obrony United, Henderson zdołał jednak obronić strzał Arnolda.

68′ GOL! 2-3! Marcus Rashford! United łapie kontakt! Szybka i składna akcja United, Cavani wyprowadza Rashforda sam na sam, a ten kończy to precyzyjnym strzałem!

73′ United ryzykuje atakując coraz większą liczbą zawodników, co daje szanse na kontry Liverpoolu, Salah w dobrej sytuacji strzela w trybuny.

76′ Shaw prostopadle do Rashforda, który mija Arnolda, wpada w pole karne i uderza w boczną siatkę Alissona.

79′ Nieudany strzał Fernandesa z rzutu wolnego z około 20 metrów.

90′ GOL! 2-4 dla Liverpoolu, Salah trafia do siatki. Strata United, kontra i Salah pędzi sam na sam od połowy boiska, pewnie kończy tę akcję.

90+4′ Rashford mógł zdobyć swoją drugą bramkę w tym meczu, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Alissonem. Sędzia kończy ten mecz.

MANCHESTER UNITED 2:4 LIVERPOOL

Bramki: 10′ Fernandes 68′ Rashford, 34′ Jota 45+2′ Firmino 47′ Firmino 90′ Salah

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka, Bailly, Lindelof, Shaw, McTominay, Fred (63′ Greenwood), Pogba, Fernandes, Cavani, Rashford

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, R.Williams, Philips, Robertson, Fabinho, Wijnaldum (72′ Jones), Thiago, Jota (75′ Mane), Salah, Firmino