Liga Europy

Liga Europy nie dla United. Porażka po szalonej serii karnych

Manchester United przegrał finał Ligi Europy w Gdańsku z Villarreal. Po 120 minutach gry było 1-1, a po niemal perfekcyjnej serii rzutów karnych, Hiszpanie zatriumfowali 11-10.

6′ Dośrodkowanie Shawa z lewej strony, Cavani naciera na piłkę, ale nie trafia czysto i piłka wychodzi na aut bramkowy.

7′ United agresywnie doskakuje do rywala, strata Torresa na własnej połowie, Rashford wpada w pole karne, zagrywa przed pole karne, do McTominay’a, który decyduje się na strzał z dystansu, niestety niecelny.

16′ Nietypowe rozegranie rzutu rożnego, defensywa United kryła strefą, przez co umknął jej Trigueros, który jednak dostał trudne zagranie i jego strzał z powietrza przeleciał wysoko nad bramką.

20′ Wan-Bissaka dośrodkowuje w pole karne, piłka mija Bruno i Cavaniego, w drugie tempo wchodzi Shaw, który wstrzelił piłkę w pole karne, ale nikt nie zdołał przeciąć tego dobrego zagrania. United dominuje.

22′ Ponownie było groźnie po rzucie rożnym Villarreal, odbita piłkę zbiera Pedraza, który strzela z całej siły, McTominay blokuje ofiarnie.

24′ Kapitalne zagranie Greenwooda do Cavaniego, który miał kapitalną okazję do strzału z woleja, ale nie zdecydował się na to i ostatecznie zaprzepaścił tę okazję.

24′ Strzał z dystansu Rashforda, celny, ale bez zagrożenia dla Ruli’ego.

27′ Kontra Hiszpanów, Yeremy próbuje kończyć ją strzałem z około 25 metrów, niecelnie.

30′ GOL! 1-0 dla Villarreal, Gerrard Moreno. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Parejo, do piłki dochodzi Moreno i na wślizgu pakuje ją do siatki De Gei. Zaspali Shaw z Lindelofem.

37′ McTominay dostaje podanie od Cavaniego, wpada w pole karne i zamiast na dogranie decyduje się na strzał, który leci w trybuny.

54′ McTominay w zamieszaniu zdołał oddać strzał na bramkę Ruliego, zablokowany

55′ GOOOOOOOL! 1-1! Edinson Cavani! Strzał Rashforda z odbitego rzutu rożnego, piłka odbija się pod nogi Cavaniego, który pakuje ją z bliskiej odległości do siatki! Mamy remis!

70′ Cavani prostopadle do Bruno, który zagrywa w pole karne do Rashforda, ten z kilku metrów jakimś cudem nie trafił w bramkę! Anglik miał szczęście, że Bruno był na spalonym.

72′ Cavani! Jak to nie wpadło?! Shaw dośrodkowuje w pole karne na głowę Urugwajczyka, ten jednak trafia w Torresa!

79′ McTominay napędza kolejną akcję United, tym razem znajduje podaniem Cavaniego, ten próbował efektownego strzału pięta, ale został zablokowany.

81′ Rashford strzela z dystansu, ale niestety niecelnie.

89′ Ładna akcja United w końcówce, Rashford do Shawa, który centruje z pierwszej piłki, do strzału dochodzi Pogba, który jednak przenosi piłkę ponad bramką.

90+2′ Znów było groźnie po stałym fragmencie Villarrealu, Torres doszedł do strzału, ale piłka przelatuje nad bramką.

DOGRYWKA

91′ Bruno przekłada na lewą nogę i strzela, Albiol przyjmuje ten strzał na ciało.

99′ Obie drużyny obawiają się ryzyka, Villarreal nadal broni niemal cała drużyną na swojej połowie.

99′ Alberto Moreno miał trochę miejsca z boku boiska, ale jego strzał kompletnie nieudany.

100′ Fatalna strata United pod swoim polem karnym, Gerrard Moreno szybko znalazł podaniem Alcacera, który na szczęście źle przyjął i źle uderzył.

115′ Stres, skurcze i napięcie – te trzy słowa podsumowują tą dogrywkę. Zmęczeni zawodnicy albo nie mają sił albo obawiają się zaryzykować.