Ze Świata

#9 Diabły na Mistrzostwach – waleczni Szkoci urywają punkt Anglikom!

Faworyzowana reprezentacja Anglii nie zdołała przebić szkockiego muru i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Cały mecz rozegrał McTominay oraz Luke Shaw. Z ławki rezerwowych wszedł Marcus Rashford.

Szkocja przegrała pierwszy mecz z Czechami 0:2 i dziś grała przysłowiowy mecz „o wszystko”. Żeby zachować jakiekolwiek szanse na awans z grupy, Szkoci potrzebowali remisu i takowy wynik osiągnęli. Scott McTominay rozegrał bardzo dobre spotkanie, grając bocznego stopera w trzyosobowym bloku defensywnym. Intensywność i zaangażowanie prezentowane przez drużynę Scotta było niesamowite.

Anglicy zaś pewnie czują rozczarowanie, chociaż z przebiegu meczu nie zasłużyli raczej na wygraną. Cały mecz rozegrał boczny obrońca United Luke Shaw. Wypadł dobrze, bez błędów w defensywie, bardzo mądrze podłączał się do ataków, w drugiej połowie miał nawet sytuację, ale zamiast wystawić piłkę Kane’owi, zdecydował się na niecelny strzał. W 74 minucie Marcus Rashford zmienił Harry’ego Kane’a, ale i on nie znalazł sposobu na defensywę rywala. Miał jedną okazję, kiedy to przeszła do niego piłka, ale obrońca nie dał mu się rozpędzić i skasował jego akcję.