Kolejna strata punktów u siebie. United 1:1 Everton.

Manchester United stracił kolejne punkty u siebie. W meczu otwierającym 7 kolejkę tylko zremisował 1:1 z osłabionym Evertonem.

6′ Wan-Bissaka ładnie pokiwał rywala i idealnie zacentrował na głowę Martiala, a ten z 5 metrów oddał zupełnie nieudany strzał.

16′ Centra z rzutu wolnego, Keane uciekł Shawowi i oddał strzał głową, na szczęście obok bramki bo De Gea zamarł.

21′ Fred idealnie zacentrował na głowę Cavaniego, ten strzela głową, ale było około 12 metrów od bramki, Pickford zdążył się rzucić i obronić.

24′ Fatalna strata Freda, kontra Evertonu, Gray w pole karne do Rondona, ten jednak dał szansę obrońcom na zablokowanie go, ponieważ niepotrzebnie przyjął piłkę i Lindelof z tej szansy skrzętnie skorzystał.

26′ Mason Greenwood dostał podanie przed polem karnym od McTominay’a, zszedł na prawą nogę i uderzył, jednak za lekko i Pickford złapał.

31′ Groźne podanie Gordona w pole karne, Lindelof z Rondonem starli się o piłkę, spadała ona niebezpiecznie blisko bramki De Gei, sytuację wyjaśnia Varane.

33′ Potężny strzał Greya z 20 metrów, De Gea kapitalnie go obronił. Znów nie nadążyła defensywna część linii pomocy United.

34′ Greenwood dostaje żółtą kartkę za faul na rozpędzonym Gordonie.

36′ Doucoure! Everton się rozkręca, zagranie przed pole karne na woleja do Doucoure, pomocnik gości huknął z całej siły i tylko ofiarny blok Wan-Bissaki uratował United.

43′ GOOOOL! 1-0 dla United, Anthony Martial! W końcu udało się przeprowadzić udaną akcję, Bruno pięknie opanował piłkę i odwrócił się w kierunku bramki, idealnie zagrał do wchodzącego Martiala, a Francuz huknął z całej siły pod poprzeczkę!

49′ Greenwood z dystansu, ale do bramki było zbyt daleko, Pickford łapie spokojnie.

61′ Piękna akcja United, w której zabrakło finalizacji. Fred do Sancho, ten wyklepał piłkę z Ronaldo, Anglik zagrał jeszcze w pole karne do Bruno, który znalazł podaniem wchodzącego McTominay’a, ale ten skiksował i nie oddał dobrego strzału.

65′ GOL! 1-1, Townsend wyrównuje. Kontra Evertonu po rzucie rożnym United, sprokurowana przez Freda, Doucoure ładnie akcję rozprowadził i Townsend w sytuacji sam na sam nie miał problemu z pokonaniem De Gei,

72′ Sancho do Pogby, ten do McTominaya, który wpada w pole karne, ale został zablokowany przez aż 3 zawodników Evertonu.

74′ Świetna współpraca między Sancho i Ronaldo, ten pierwszy wyprowadził na czystą sytuację Ronaldo, który jednak nie trafił w bramkę z ostrego kąta.

82′ Sancho pięknie minął obrońcę, wyłożył piłkę do Pogby, ten uderzył, ale ponad bramką.

84′ I kolejna setka dla United, Pogba dostał idealną centrę na głowę na 8 metrze, obrońcy Evertonu przysnęli i Francuz miał mnóstwo czasu, oddał jednak zupełnie nieudany strzał.

86′ Yerry Mina trafia do siatki United, pobiegł już nawet celebrować bramkę tańcem, ale sędzia odgwizdał spalonego, a VAR tę decyzję potwierdził i podtrzymał.

90′ Ronaldo piętką do Sancho, ten miał blisko do bramki, a wręcz podał do bramkarza. Miał dziś szansę na poprawienie swoich statystyk…

MANCHESTER UNITED 1:1 EVERTON

Bramki: 43′ Martial, 65′ Townsend

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Varane, Shaw, McTominay, Fred (70′ Pogba), Fernandes, Cavani (57′ Ronaldo), Martial (57′ Sancho), Greenwood

Everton: Pickford, Godfrey, Digne, Mina, Keane, Allan, Doucoure, Townsend, Gray, Rondon, Gordon