Premier League

Fred bohaterem! Udany debiut Ralfa Rangnicka!

Manchester United pokonał Crystal Palace 1:0 w debiutanckim spotkaniu Ralfa Rangnicka. Zwycięską bramkę zdobył Fred.

3′ Krótko rozegrany rzut rożny, piłka po obwodzie przechodzi do Tellesa, który decyduje się na mocny strzał z około 20 metrów, jednak obok bramki.

8′ Czerwone Diabły wysoko pressują, zabrana piłka przed polem karnym, Rashford wycofuje do Ronaldo, ten markuje strzał, ale ostatecznie decyduje się na podanie za linie stoperów, do piłki rzuca się Bruno, ale zabrakło mu trochę do przecięcia piłki.

12′ Ronaldo strzela z rzutu wolnego z około 25 metrów, ale za mocno, piłka ponad bramką.

18′ Bruno posyła prostopadłą piłkę za plecy stoperów, Ronaldo opanowuje piłkę w powietrzu i próbuje strzelać tuż po oderwaniu się od obrońcy, ale ten zdążył rzucić mu się pod nogi i zablokować.

22′ Lindelof ładnie znajduje Rashforda długim podaniem, Marcus wycofuje piłkę do Ronaldo, ale ten oddaje za lekki strzał, prosto w Guaitę.

24′ Fred! Ten strzał Brazylijczyka leciał w bramkę Guaity, ale Tomkins stanął na linii strzału i przyjął go na twarz.

26′ Ronaldo świetnie wychodzi w powietrze i idealnie wystawia piłkę Bruno, ten jednak nie trafia tak czysto jakby chciał, Guaita odbija do boku!

30′ Clyne ogląda żółtą kartkę za bardzo brzydki faul na Fredzie. Można powiedzieć, że to taka „pomarańczowa” kartka.

39′ Palace po raz pierwszy na dłużej na połowie, Benteke dogrywa do Ayewa, ten strzela z dystansu, De Gea rozkłada ręce, piłka spokojnie mija jego bramkę.

49′ Bruno Fernandes próbował przymierzyć z dystansu, ale piłka leci wysoko ponad bramką.

56′ Rzut wolny dla Palace, centra w pole karne na długi słupek, główkuje Kouyate, ale zostaje przyblokowany przez gracza United.

68′ Żółta kartka dla Guehiego, który powalił Rashforda.

68′ Poprzeczka! Telles zdecydował się na mocne zagranie w światło bramki Palace, Guaita nie zdołał sięgąć piłki, która spadała mu za kołnierz, ale ostatecznie spadła na poprzeczkę i wyszła poza boisko.

71′ Greenwood strzela z dystansu, ale bardzo nieudanie, daleko od bramki.

75′ Ufff…nieprawdopodobne jaką sytuację miało teraz Palace. Rzut rożny, piłka zgrana na dłuższy słupek, Ayew dopada do piłki i niepilnowany z 5 metrów uderza, piłka tylko przeleciała wzdłuż bramki i wychodzi na aut bramkowy…

77′ GOOOOL! 1-0 dla Manchesteru United! Fred! Piłka nareszcie wpada do bramki Palace, po pięknym strzale z około 18 metrów Freda! Sytuację strzelecką Brazylijczykowi wypracował Mason Greenwood!

90+1′ Żółta kartka dla Lindelofa za ostry faul na Zasze.

MANCHESTER UNITED 1:0 CRYSTAL PALACE

Bramki: 77′ Fred

Man Utd: De Gea, Dalot, Maguire, Lindelof, Telles, McTominay, Fred, Fernandes (86′ Van de Beek), Rashford, Ronaldo, Sancho (62′ Greenwood)

Palace: Guaita, Clyne, Tomkins, Guess, Mitchell, Kouyate (84′ Eze), Schlupp, Gallagher, Ayew (84′ Olise), Benteke (67′ Edouard), Zaha