Wypowiedzi

Rangnick po swoim debiucie w United

Ralf Rangnick wziął udział w swojej pierwszej pomeczowej konferencji prasowej, na której chwalił swoich podopiecznych po udanym spotkaniu.

O bramce Freda:

Musiałem dopytać mojego asystenta czy to na pewno była prawa noga Freda. Przecież on ma tylko lewą nogę! (śmiech). Bardzo mnie ucieszyła ta bramka, należała mu się.

Widać rękę Rangnicka w grze United?

To jak broniliśmy, jak kontrolowaliśmy przebieg spotkania, cieszy mnie najbardziej. Czyste konto bardzo cieszy, bo to właśnie nad tym będziemy pracować. Musimy lepiej bronić, lepiej się organizować, zachowywać więcej czystych kont. Byłem pod wrażeniem tego co widziałem, mieliśmy tylko jedną sesję treningową, wyglądało to dziś lepiej niż się spodziewałem. Jestem bardzo zadowolony z tego jak drużyna się prezentowała. Pierwsze 30 minut było świetne, wyglądało to  naprawdę dobrze. Zabrakło tylko gola w tym okresie.

Czy drużyna będzie chciała grać tak zawsze, także w meczach z czołówką?

Zawsze chcemy przejąć inicjatywę, dyktować warunki. Straciliśmy kontrolę nad meczem na może 5 ostatnich minut. Jeśli chcemy trzymać rywala z dala od naszej bramki, musimy kontrolować mecz. Domyślnie chcieliśmy grać z 2 napastnikami, zwłaszcza w fazie ataku. 

O Ronaldo:

To co Cristiano dziś robił z piłką – chapeau bas. Niesamowity zawodnik.

Dobre dobrego początki?

To oczywiste, że łatwiej i przyjemniej pracuje się nad czymś co Ci wychodzi. Musimy pracować nad naszą organizacją, musimy zachowywać regularnie czyste konta, tworzyć więcej sytuacji. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z tego co dziś zaprezentowaliśmy.

5 1 vote
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jawnuta
Jawnuta
5 grudnia 2021 22:32

Mam nadzieję że ogarniesz Maguire,Freda,Martiala jakimś cudem.Odblokujesz Greenwoda.Pozbędziesz się części szrotu w styczniu.

X