Liga Mistrzów

Młode Diabły remisują z Young Boys

Manchester United zremisował 1:1 z Young Boys Berno i zakończył fazę grupową Ligi Mistrzów na pierwszym miejscu w tabeli.

3′ Mata zagrywa długą prostopadłą piłkę do Elangi, stoper YB podbija piłkę, która spada pod nogi wbiegającego w pole karne Diallo, ten jednak nie zdołał pokonać bramkarza w czystej sytuacji.

9′ GOOOL! 1-0 dla Manchesteru United! Mason Greenwood! Ulalala! Piękne trafienie Anglika, Shaw dograł mu z lewej strony piłkę odchodzącą od bramki, a Greenwood zdołał się złożyć do efektownych nożyc i pokonać bramkarza!

20′ Długa piłka na Siebatcheu, który uciekł obrońcom, ale Henderson czujnie wybiega z bramki i wykopuje piłkę w trybuny.

26′ Mata strzela z rzutu wolnego, ponad bramką.

28′ Aebischer przejmuje piłkę na 30 metrze, od razu uderza w kierunku bramki Hendersona, ten spokojnie łapie.

31′ Greenwood świetnie uruchamia Lingarda i Diallo, którzy wybiegli 2 na 1, Lingard wyprowadza Diallo na sam na sam, ten jeszcze przełożył obrońcę, ale zamiast huknąć na bramkę to jeszcze chciał podać Lingardowi, co przeczytali już obrońcy.

33′ Ależ miał sytuację Mata! Greenwood kapitalnie napędził całą akcję, minął rywala w narożniku boiska i wpadł w pole karne, rywale bali się go faulować, a Mason wyłożył Macie piłkę na 10 metrze, ale Juan uderzył w obrońcę i piłka jeszcze po rykoszecie od bramkarza wychodzi na rzut rożny.

39′ Martins dostał za dużo miejsca na 20 metrze przed bramką United, oddał strzał, ale w ostatniej chwili udało się podbić jego próbę, która kończy na rzucie rożnym.

43′ GOL! 1-1, Young Boys wyrównuje. Seria błędów United, najpierw Wan-Bissaka zgrał piłkę do rywala na swojej połowie, następnie Matić ryzykowanie zagrał do Van de Beeka, który pod presją wystawił piłkę do strzału dla Reidera, a ten przyjął i huknął po okienku Hendersona.

50′ Siebatcheu dostaje podanie na linii pola karnego, Matić daje mu się obrócić i oddać strzał, który niebezpiecznie minął okienko bramki Hendersona.

52′ Greenwood strzela sprzed pola karnego, za lekko, Faivre spokojnie chwyta.

59′ Elanga! Ależ sytuacja, United świetnie wyszedł do kontry 4 zawodnikami, Lingard znalazł podaniem Elangę, a ten nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem!

61′ Fatalny błąd Maticia, który z prostej sytuacji, którą trzeba było wyjaśnić, zrobił sytuację dla Moumiego, który jednak nie trafił w bramkę.

66′ Young Boys przejęli inicjatywę, goście zagrali piękną akcję, długa piłka na prawą stronę, zgranie do środka, gdzie zawodnik YB musiał tylko dołożyć nogę, ale nie trafił w bramkę. Uff…

73′ Napór YB trwa, piłka wzdłuż bramki United, Mengi przewraca się, przez co rywal wychodzi na czystą pozycję, ale na tyle długo zbierał się do strzału, że Mengi zdołał wstać i jeszcze ofiarnie rzucić mu się pod nogi i zablokować.

82′ Goście kompletnie zdominowali drugą połowę, młodzi zawodnicy United nie nadążają, kolejny strzał gości po dłuższym rozegraniu, na szczęście znów niecelny.

88′ Kolejne złe zagranie Maticia, zawodnik Young Boys wpada w polu karne

MANCHESTER UNITED 1:1 YOUNG BOYS BERNO

Bramki: 9′ Greenwood, 43′ Reider

Man Utd: Henderson (67′ Heaton), Wan-Bissaka, Bailly, Matić, Shaw (62′ Mengi), Van de Beek, Lingard (89′ Izqbal), Mata (89′ Savage), Elanga, Diallo (68′ Shoretire), Greenwood

YB Berno: Faivre, Macerias, Camara, Lustenberger, Lefort, Martins, Aebischer, Rieder (62′ Hefti), Meschack, Moumi, Siebatcheu