Wypowiedzi

Rangnick: Byłem w pełni świadomy jak to może wyglądać

Ralf Rangnick w swoim drugim oficjalnym meczu zremisował 1:1 z Young Boys Berno, desygnując do gry bardzo eksperymentalny skład. Oto co miał do powiedzenia po końcowym gwizdku.

Czy spodziewał się, że drużynie w tym zestawieniu będzie ciężko o wygraną?

Byłem w pełni świadomy tego jak to może wyglądać. Oni nigdy ze sobą nie grali w tej konfiguracji. Wielu zawodników zaliczało swoje pierwsze minuty w sezonie. Myślę, że w pierwszych 30 minutach wyglądaliśmy dobrze. Nie ustrzegliśmy się błędów indywidualnych w tych początkowych minutach, a później było ich jeszcze więcej.

O straconej bramce:

Po stracie bramki przestaliśmy bronić tak jak sobie zakładaliśmy, czyli wysoko i aktywnie. Nie wykazywaliśmy chęci do kreacji, daliśmy się zepchnąć i rywal mógł strzelić nam jeszcze 2-3 bramki.

O powrocie Shawa:

Cieszę się z powrotu Luke’a. Mam nadzieję, że będzie mógł chociaż usiąść na ławce w meczu z Norwich.

O bolesnym wieczorze Wan-Bissaki:

Aaron oberwał dziś podwójnie, w nadgarstek oraz w kolano. Zobaczymy co z nim będzie, miejmy nadzieję, że uda się go „poskładać” na sobotę.

O przebiegu meczu i grze zespołu:

Zirytowało mnie to w jaki sposób straciliśmy bramkę. Zbyt często decydowaliśmy się na granie piłek w ich pierwszą linię pressingu. Ciężko nam się rozgrywało, praktycznie w każdym miejscu czekał na nas dobrze ustawiony przeciwnik, który pozamykał wszystkie sektory. Wiedzieliśmy, że będą tak grać, powiedzieliśmy to zawodnikom, ale i tak takie granie uchodziło im na sucho. Brakowało startów do piłki, nie atakowaliśmy. Staliśmy, 5 metrów do piłki, a my staliśmy i czekaliśmy na nią. Zachęciliśmy ich swoją postawą do podejścia, do przyciśnięcia nas.