Podział punktów na St. James’ Park. Trafienie Cavaniego na wagę 1 punktu

Manchester United rozegrał swój pierwszy mecz po przerwie covidowej. Czerwone Diabły zremisowały 1:1  z Newcastle United.

7′ GOL! 1-0 dla Newcastle. Saint-Maximin. Fatalna strata Varane’a, który nie przewidział, że zza jego pleców na 30 metrze wyskoczy Longstaff, który wygarnął mu piłkę, zagrał do Saint-Maximina na skrzydło, ten zszedł do środka i uderzył po długim rogu, De Gea nie miał szans.

12′ United kompromitująco rozpoczął ten mecz. Wszyscy zawodnicy w czerwonych koszulkach są elektryczni i nieskupieni, zestresowani. Każde złe zagranie United napędza Newcastle.

23′ Potężnie Shelvey z dystansu, De Gea odbija. United nie ma na boisku.

30′ Pierwszy strzał United warty odnotowania, wypracowana sytuacja do uderzenia z dystansu dla Greenwooda, który uderzył z dystansu, zablokowany przez Lascellesa.

38′ Piłka po raz drugi w bramce Manchesteru United, tym razem jednak United uratowała chorągiewka sędziego, którego decyzję podtrzymał później VAR. Niedoszłym strzelcem Wilson, który strzelał po podaniu Saint-Maximina.

41′ Spryt zawodników Manchesteru United, szybko rozegrany rzut wolny, prostopadła piłka do Greenwooda, zawodnicy gospodarzy przysnęli, ale nie przysnął Dubravka, który rzucił się ofiarnie do piłki i przeciął tę piłkę w ostatniej chwili.

48′ 200% sytuacja Newcastle. Powinno być 2-0. Ładne rozegranie gospodarzy na boku boiska, zagranie do środka, gdzie idealnie na 5 metr wszedł Saint-Maximin, który jednak za lekko kopnął piłkę i De Gea zdążył interweniować!

49′ Rashford! Potężne uderzenie z około 30 metrów, Dubravka końcem palców przenosi piłkę nad bramką! W końcu jakiś konkret United.

52′ Piłka spada przed pole karne do Ronaldo, ten przyjmuje na klatkę piersiową i z pół woleja próbuje uderzyć, obok bramki.

55′ Najlepsza sytuacja dla United w tym meczu, Sancho dobrze znalazł podaniem Cavaniego na 10 metrze i śmiało można stwierdzić, że Urugwajczyk okradł z asysty Anglika, bo skiksował fatalnie, piłka obok bramki.

58′ Ronaldo dostaje żółtą kartkę za ostre wejście w Frasera.

63′ Rashford próbuje indywidualne, wpada w pole karne i zostaje zablokowany.

65′ Gra się zaostrza, kartki dla Bruno oraz dla Kraftha.

67′ Murphy zagrywa ostrą centrę na długi słupek, Varane przepuścił piłkę, De Gea został tym zaskoczony, na szczęście piłka wychodzi na aut bramkowy.

68′ I kolejna żółta kartka. Maguire wyciął Saint-Maximina.

71′ GOL! 1-1! Edinson Cavani! W końcu! Ładne rozegranie United, piłka od Bruno na prawą stronę, do Dalota, który zagrywa w pole karne, do Cavaniego, który zostaje zablokowany, ale ostatecznie udaje mu się dobić swój strzał! Mamy remis!

75′ Cavani! Mógł mieć dublet! Świetnie Rashford wprowadził do gry Tellesa, który zagrał po ziemi wzdłuż pola karnego, Dubravka wyszedł do piłki, ale po chwili wrócił do bramki, przez co Cavaniego zaskoczyła piłką i tylko lekko ją podbił.

88′ Słupek! Newcastle powinno wygrywać. Man Utd dał się skontrować, Murphy najpierw huknął w słupek, piłka odbiła się do Almirona, który przełożył na lewą nogę i zakręcił w kierunku okienka United, ale De Gea kapitalnie wyciągnął tę piłkę!

NEWCASTLE UNITED 1:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 7′ Saint-Maximin, 71′ Cavani

Man Utd: De Gea, Dalot, Maguire, Varane, Telles, Fred (46′ Sancho), McTominay (78′ Matić), Fernandes, Greenwood (46′ Cavani), Ronaldo, Rashford

Newcastle: Dubravka, Krafth, Schar, Lascelles, Manquillo, Shelvey, Longstaff, Joelinton, Fraser (73′ Almiron), Saint-Maximin (84′ Gayle), Wilson