FA Cup

Cieszy tylko awans, United w kolejnej rundzie FA Cup.

Manchester United w naprawdę miernym stylu awansował do kolejnej rundy FA Cup, pokonując 1-0 Aston Villę. Zwycięskiego gola zdobył Scott McTominay.

8′ GOOOL! 1-0 dla United! Scott McTominay!  Świetny początek podopiecznych Rangnicka, Fred dośrodkował w drugie tempo, McTominay wchodzi idealnie w pole karne i pokonuje głową Martineza!

11′ Ależ było groźnie pod bramką United, głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego, Lindelof w ostatniej chwili strącił piłkę przed Watkinsem, przez co ten z około 3 metrów trafił obok bramki!

15′ Rashford schodzi na prawą nogę i uderza na bramkę, piłka mu trochę zeszła i wyszło dośrodkowanie na głowę Cavaniego, ale Urugwajczyk strzela ponad bramką.

19′ McGinn uderza z całej siły, De Gea efektownie interweniuje!

27′ Ładna i sprawna wymiana Villi, Watkins i Buendia ograli na klepkę Freda i McTominay’a, Buednia oddaje strzał z około 20 metrów, De Gea łapie.

27′ Fatalny błąd Luiza, kontra United 3 na 4 rywali, Bruno znajduje Cavaniego, a ten strzela z pierwszej piłki, Mings podbija piłkę, Martinez broni!

28′ Poprzeczka! Kabaret w wykonaniu Lindelofa, Szwed za krótko zagrywa w prostej sytuacji do De Gei, Watkins dopada do piłki, jeszcze mija Victora i z całej siły uderza w poprzeczkę! Uff…

32′ I znów sytuacja dla Villi, piłka nie opuszcza połowy United, akcja Casha, Targetta, Ingsa i Ramseya kończy się strzałem tego ostatniego, piłka po rykoszecie od McTominaya mija słupek o kilka centymetrów.

38′ Bruno! Strzał z dystansu Portugalczyka, piłka wpadłaby do bramki, ale na linii stał Cash i przyblokował piłkę!

39′ Ależ bomba Shawa! Zawodnicy United trochę przebudzili, Anglik huknął z około 25 metrów, Martinez końcówkami palców przenosi piłkę nad poprzeczką!

44′ I znów strzał z dystansu McTominay, ładny wolej z około 30 metrów, ale taki bramkarz jak Martinez nie miał prawa tego wpuścić.

45+1′ Ładna kontra United, Rashford do Cavaniego, ten przed pole karne, a z pierwszej piłki strzela Bruno, ale zdecydował się na „zewniaka” i piłka ląduje na trybunach.

48′ Greenwood w swoim stylu, uderza lewą nogę po zejściu do środka, ale za lekko i Martinez spokojnie łapie.

52′ Piłka w siatce Manchesteru United, ale po dłuższej analizie VAR, bramka nie zostaje uznana. Powodem Ramsey, który będąc na spalonym, przyblokował Cavaniego, uniemożliwiając mu skuteczną interwencję, więc bramka Danny’ego Ingsa nie zostaje uznana.

60′ Znów piłka w siatce United, ale na szczęście znów spalony. Trafienie Watkinsa, który dobijał strzał Ingsa, nie zostanie uznane, ponieważ wcześniej Ings był na spalonym.

67′ Druga połowa w wykonaniu Diabłów absolutnie tragiczna. Kolejna sytuacja dla Villi, tym razem strzelał Cash, De Gea świetnie chroni bliższy słupek.

71′ Ciężko się na to patrzy. Watkins tuż obok bramki, znów było groźnie. Aston Villa rządzi i dzieli na boisku, ale nie jest w stanie strzelić bramki.

73′ Greenwood znów strzela lekko i słabo, w sam środek bramki.

90′ United zdołał chociaż w minimalnym stopniu opanować bałagan, który panował w drugiej połowie. Aston Villa spuściła z tonu, a United stara się ten mecz „dograć”.

90+2′ I znów tego samego próbował Greenwood, znów z zerowym skutkiem bramkowym.

MANCHESTER UNITED 1:0 ASTON VILLA

Bramki: 8′ McTominay

Man Utd: De Gea, Dalot, Lindelof, Varane, Shaw, McTominay, Fred, Fernandes (85′ Lingard), Greenwood, Rashford (86′ Elanga), Cavani (72′ Van de Beek)

Aston Villa: Martinez, Cash, Konsa, Mings, Targett, McGinn, Douglas Luiz, Ramsey, Buendia (79′ El Ghazi), Ings, Watkins