Kolejna porażka. Arsenal 3-1 United

Manchester United przegrał kolejne spotkanie z renomowanym rywalem i praktycznie przekreślił już swoje szanse na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Arsenal pokonał podopiecznych Rangnicka 3:1.

Czerwone Diabły, kolejny już raz w tym sezonie, zaczęły mecz od szybko straconej bramki. Pomyłka dwóch obrońców United, piłka przechodzi do Saki, którego uderzenie jeszcze wyciągnął De Gea, ale przy dobitce Tavaresa był bez szans. United, mimo szybko straconej bramki, nie posypał się tak jak w meczu z Liverpoolem i zagrażał bramce Arsenalu, mógł odpowiedzieć w 11 minucie, ale Fernandes nie wykorzystał prezentu od Ramsdale’a, a w 22 minucie Dalot huknął w poprzeczkę po strzale z dystansu. W 31 minucie piłka wpadła do bramki United po raz drugi, ale sędziowie poddali to trafienie analizie VAR. Gol został anulowany, ale wcześniej dopatrzono się faulu i odgwizdano rzut karny, który pewnie wykorzystał Saka. Kiedy wydawało się, że mecz może być już zamknięty, zobaczyliśmy odpowiedź United, w 34 minucie gola kontaktowego zdobył Cristiano Ronaldo. W pierwszej połowie był to mecz wyrównany, ze wskazaniem na Arsenal, po którym widać było mentalną przewagę.

Druga połowa to dobry początek United, niestety nie udokumentowany bramką. W 57 minucie Fernandes nie wykorzystał rzutu karnego. Portugalczyk strzelił w słupek. Chwilę później to Ronaldo trafił do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się dosłownie milimetrowego spalonego. W 64 minucie Dalot podłączył się do akcji i po dograniu od Ronaldo trafił w słupek. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i w 70 minucie, Granit Xhaka pokonał De Geę strzałem z dystansu. To trafienie zabiło spotkanie, które już do końca przebiegało pod dyktando Arsenalu.

ARSENAL 3:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 3′ Tavares 32′ Saka (k) 70′ Xhaka, 34′ Ronaldo

Arsenal: Ramsdale, Cedric, White, Gabriel, Tavares, Xhaka, Eleny, Saka (74′ Holding), Odegaard, Smith-Rowe, Nketiah

Man Utd: De Gea, Dalot, Lindelof, Varane, Telles, Matić, McTominay, Fernandes, Sancho, Ronaldo, Elanga