Najgorszy Manchester United w historii Premier League zdemolowany przez Brighton

Manchester United przegrał już 11 spotkanie w tym sezonie ligowym, tym razem dając się zdemolować ekipie Brighton. Tym samym Czerwone Diabły przypieczętowały najgorszy sezon w erze Premier League – najwięcej straconych goli oraz najgorszy wynik punktowy.

Początek spotkania to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy wyglądali o wiele pewniej i spokojniej. Przewagę Brighton udokumentował w 15 minucie, kiedy to po strzale Caicedo z dystansu, objął prowadzenie. Zasłonięty De Gea za późno interweniował i piłka wpadła do siatki. Czerwone Diabły nie były w stanie zawiązać żadnej składnej akcji, a gospodarze grali solidnie i na wysokiej intensywności. Pierwszy groźny strzał w wykonaniu United miał miejsce w 39 minucie, ale niestety był to strzał Ronaldo posłany w trybuny z wolnego. W pierwszej połowie nie wydarzyło się nic więcej, zdecydowanie lepsi gospodarze.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza, chociaż tym razem gospodarze potrzebowali zaledwie 3 minut by zdobyć bramkę. Na 2:0 trafił Cucurella, który huknął w okienko De Gei z bliskiej odległości. W 56 minucie mieliśmy pierwszy celny strzał United, Juan Mata uderzył w woleja, ale lekko i w sam środek bramki Sancheza, a chwilę później Pascal Gross pokonał De Geę po pięknej akcji całego zespołu Brighton, rozpoczętej podaniem od bramkarza. 3:0 dla gospodarzy, a kilka sekund później było już 4-0, Trossard wpakował piłkę z najbliższej odległości po błędzie Dalota. W 73 minucie piłka wpadła do siatki gości, ale niedoszły strzelec, Cavani, był na spalonym. Podopieczni Rangnicka próbowali jeszcze zdobyć bramkę honorową, ale ostatecznie ulegli aż 0:4. Dramatyczne spotkanie podsumowujące okropny sezon.

BRIGHTON 4:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 15′ Caicedo 49′ Cucurella, 59′ Gross, 60′ Trossard

Brighton:  Sanchez, Veltman, Dunk, Cucurella, March, Trossard, Caicedo, Bissouma, Gross, Mac Allister, Welbeck

Man Utd: De Gea, Dalot, Lindelof, Varane, Telles, Matić (46′ Fred), McTominay, Fernandes, Mata (70′ Maguire), Ronaldo, Elanga (46′ Cavani)