Zdeklasowani. Manchester City 6:3 Manchester United.

Manchester United został absolutnie zdemolowany w derbach Manchesteru. Wynik wygląda lepiej tylko dzięki lepszej końcówce United, spotkanie ostatecznie skończyło się wynikiem 6:3.

Już w 3 minucie mieliśmy niesamowity „kocioł” w polu karnym United, Haaland zgrał dośrodkowanie głową na 10 metr, De Bruyne uderzył jednak prosto w De Geę, dobitka Silvy została zablokowana przez McTominay’a, było bardzo blisko otwierającego gola dla City. Dobry początek rywala został udokumentowany już chwilę później, bo w 8 minucie Phil Foden wyprowadził City na prowadzenie, wykańczając idealne podanie z lewej strony. Napór podopiecznych Guardioli nie ustawał, w 18 minucie, Gundogan obił słupek, strzelając z rzutu wolnego. Chwilę później piłka dotarła do Grealisha w polu karnym, Anglik zszedł na lewą nogę, ale będąc 10 metrów od bramki, uderzył obok. United na boisku nie istniał. W 32 minucie kontuzji doznał Varane, Francuz był zmuszony do zejścia z boiska, po czym City miał rzut rożny. Brak stałego krycia wykorzystał Haaland, który pokonał De Geę głową i zrobiło się 2:0. Kontuzja dawała we znaki Varane’owi, który powrócił jeszcze na boisko, ale niestey nie zdołał upilnować Haalanda, który po kapitalnym podaniu De Bruyne, zamknął akcję na 3:0 dla City. Przepaść między zawodnikami City i United została podkreślona po raz czwarty, Haaland wyłożył piłkę do pustej bramki Fodenowi. 4:0 do przerwy.

Druga połowa to o wiele spokojniejsza gra City, a United zdołał to wolniejsze tempo wykorzystać, Antony, idealnie zszedł do środka i przymierzył z 25 metrów w długi róg, pokonując Edersona. 4:1 w 56 minucie. Był to jednak tylko jednorazowy przebłysk, bo jak tylko City przycisnęło, to od razu zdobyło piątą bramkę, Haaland wykończył podanie z lewej strony z około 10 metra, spóźniony w tej sytuacji był Martinez. W 73 minucie Foden również skompletował hat-tricka, po podaniu Haalanda trafił na 6:1. Guardiola dokonał po tej bramce 4 zmian i gra City znów wyraźnie wyhamowała. United zdołał zdobyć swojego drugiego gola w tym meczu, Edersona pokonał Anthony Martial. City kompletnie już odpuściło i rozluźniło się, w 90 minucie Cancelo sprokurował rzut karny dla United, który pewnym strzałem w okienko wykorzystał Martial, ustalając wynik końcowy na 6:3.

MANCHESTER CITY 6:3 MANCHESTER UNITED

Bramki: 8′ Foden, 34′ Haaland, 37′ Haaland, 44′ Foden 64′ Haaland 74′ Foden, 55′ Antony, 84′ Martial, 90+1′ Martial (k)

Man City: Ederson, Walker (41′ Gomez), Ake, Akanji, Cancelo, De Bruyne, Gundogan, Silva, Haaland, Foden, Grealish

Man Utd: De Gea, Dalot, Martinez, Varane (38′ Lindelof), Malacia (46′ Shaw), McTominay (56′ Casemiro), Eriksen, Fernandes, Rashford (56′ Martial), Sancho (71′ Fred), Antony