Wypowiedzi

Ten Hag po wygranej w Nikozji

Erik Ten Hag wygrał swój drugi mecz Ligi Europy w roli menedżera Manchesteru United. Losy spotkania odmieniły m.in zmiany przeprowadzone przez Holendra. 

Kluczowa okazała się druga połowa. Co powiedziałeś w przerwie swoim zawodnikom?

Powiedziałem im, że musimy więcej biegać, być bardziej ruchliwi, aktywniejsi. Właśnie dlatego dokonaliśmy dwóch zmian. Obaj zawodnicy mieli ogromny wpływ na drużynę w drugiej połowie.

Martial wraca i od razu robi różnicę.

Wszyscy widzieliśmy jak dobrze wyglądał w presezonie. Jego kontuzja to był nas duży cios i duże rozczarowanie, brakowało nam go bardzo przez pierwsze tygodnie.

Czy pierwsza połowa faktycznie była aż tak słaba w wykonaniu United?

Myślę, że dobrze zaczęliśmy. Mieliśmy kilka dogodnych okazji. Niepotrzebne błędy sprawiły, że przegrywaliśmy i musieliśmy gonić. Musimy być bardziej odpowiedzialni i wyciągać wnioski.

Atmosfera na stadionie była gorąca.

W takich meczach na dalekich wyjazdach, kibice odgrywają ważną rolę. Pozwoliliśmy się ludziom na trybunach nakręcić, a powinniśmy tego unikać, przez to było nam ciężej. Próbowaliśmy korygować mankamenty w naszej grze, w drugiej połowie mieliśmy o wiele więcej dynamiki i sprintów.

Czy ta wygrana to dobry sygnał po porażce w derbach?

To była tylko rozgrzewka, wstęp. W niedzielę musimy odpowiedzieć na naszą ostatnią porażkę w derbach. Musimy dać z siebie wszystko, zagrać jak najlepiej.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
X