Liga Europy

Bez niespodzianek. Manchester United 3:0 Sheriff Tyraspol

Manchester United nie pozostawił złudzeń i spokojnie pokonał Sheriff Tyraspol u siebie 3:0. Bramki zdobywali Diogo Dalot, Marcus Rashford i Cristiano Ronaldo.

United od początku przejął inicjatywę i kontrolował przebieg spotkania. Jednak nie przekładało się to na czyste sytuacje do zdobycia gola. Blisko w 26 minucie był Fernandes, jednak jego próba przeleciała nad poprzeczką. Kilka minut później strzelał Eriksen, ale mimo wyplucia piłki przed siebie przez bramkarza, nikt nie dopadł do piłki. W 37 minucie Malacia wpadł w pole karne i huknął na bramkę Kovala, ale ten odbił to uderzenie. W końcu, po dośrodkowaniu Christiana Eriksena z rzutu rożnego, głową do bramki trafił Diogo Dalot. 1:0 w 44 minucie.

Druga połowa to dalszy napór United i niepodważalna dominacja nad słabszym rywalem, w 61 minucie do siatki trafił Cristiano Ronaldo, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Kilka minut później bramka została już uznana. Marcus Rashford trafił do bramki po świetnym dośrodkowaniu Shawa i zrobiło się 2:0.  Później swoje sytuacje mieli Garnacho i ponownie Rashford. W 81 minucie rywal został dobity przez Cristiano Ronaldo. Pierwszą próbę Portugalczyka Koval obronił, ale dobitka okazała się już skuteczna. 3:0 i kolejne 3 punkty w Lidze Europy. Za tydzień mecz o pierwsze miejsce z Realem Sociedad na wyjeździe.

MANCHESTER UNITED 3:0 SHERIFF TYRASPOL

Bramki: 44′ Dalot 65′ Rashford 81′ Ronaldo

Man Utd: De Gea, Dalot, Martinez, Lindelof, Malacia, Casemiro, Eriksen, Fernandes, Garnacho, Ronaldo, Antony

Sheriff: Koval, Renan, Kiki, Radejić, Kpozo, Akanbi, Salifu, Kyabou, Diop, Badolo, Atiemwen