Carabao Cup

United rewanżuje się Aston Villi i przechodzi do kolejnej rundy EFL Cup!

Emocjonująca druga połowa dała Manchesterowi United awans do kolejnej rundy EFL Cup. Bramki zdobywali Bruno Fernandes, Marcus Rashford, Scott McTominay oraz Antony Martial.

Początek spotkania był zgoła odmienny niż na Villa Park, to United naciskał, grał agresywnie i z polotem. Nie brakowało ostrych wejść jak chociażby to Van de Beeka z 15 minuty. Jednak dobrze dysponowana obrona gości nie pozwalała na stuprocentowe sytuacje, jednocześnie Villa nie kreowała za wiele. Pierwszy rzut rożny goście mieli dopiero po 30 minucie. Impas trwał i w pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek.

Druga połowa to grad bramek, już w 48 minucie Villa zaskoczyła i wyszła na prowadzenie po bramce Watkinsa, który wpadł w pole karne i pokonał Dubravkę po prostopadłym podaniu Ramseya. Gracze United domagali się odgwizdania ręki tuż przed bramką, ale nie było czasu (ani VAR’u) żeby to rozważać, ponieważ zaledwie kilkadziesiąt sekund później przyszło wyrównanie za sprawą Martiala. Świetne długie podanie otrzymał Fernandes, po czym wyłożył piłkę do pustej bramki dla Martiala i było 1:1. W 61 minucie znów Villa zaskoczyła, tym razem Dalota, ponieważ to on skierował piłkę do własnej siatki. Bailey zgrał piłkę głową, a Portugalczyk niefortunnie pokonał Dubravkę. United znów szybko odpowiedział, ale tym razem po 7 minutach. Akcja Malacii, Eriksena i Rashforda zakończyła się golem na 2:2 tego ostatniego. Po tej bramce United ruszył na bramkę Olsena pełną parą, w przeciągu kilku minut golkiper ratował Villę 3 razy broniąc strzały Bruno oraz Maguire’a, aż w końcu w 79 minucie skapitulował, popełniając swój pierwszy w tym meczu błąd. Złe wybicie Szweda i Bruno wykorzystał to bezlitośnie trafiając na 3:2. United nie zamurował się i dalej parł do przodu. W 90 minucie Scott McTominay pokonał Olsena po raz czwarty, po dobrym dośrodkowaniu Garnacho i zamknął mecz. United w kolejnej fazie EFL Cup!

MANCHESTER UNITED 4:2 ASTON VILLA

Bramki: 49′ Martial 68′ Rashford 79′ Fernandes 90′ McTominay

Man Utd: Dubravka – Dalot, Maguire, Lindelof (87 Martinez’), Malacia – McTominay, Fred (62′ Eriksen) – Fernandes, Van de Beek (62′ Elanga), Rashford (82′ Casemiro) – Martial (62′ Garnacho)

Aston Villa: Olsen – Young (74′ Cash), Konsa (58′ Mings), Chambers, Augistinsson (80′ Digne) – Ramsey (58′ Bailey), Kamara, Luiz, McGinn – Watkins, Ings (58′ Buendia)